До 325-річчя Червонограда презентуватимуть дві виставки

Цьогоріч Червоноград святкує своє 325-річчя. Колектив Червоноградської філії Львівського музею історії релігії (Палац Потоцьких) до ювілею міста підготував виставки.

У межах святкування музейники презентуватимуть дві виставки місцевого художника, геолога та краєзнавця Сергія Солодкого. Перша – виставка одного експоната – макет-реконструкція (відтворений у мініатюрі) палацово-паркового комплексу Потоцьких середини XVIII століття. Палац був збудований власником міста Францішеком Салезієм Потоцьким у 1756-1762 роках за проектом французького архітектора П’єра Ріко де Тірреджеллі (Тірреґайля). Сьогодні це лише десята частина того, що було збудовано в 1760-х роках. Створення макета первинного вигляду Палацу Потоцьких – результат копіткої роботи митця та ретельного аналізу, здійсненого істориками та краєзнавцями, інших комплексів схожої архітектури.

"Графічні роботи представлятимуть експонати другої виставки художника. Їхня тематика різноманітна. Тут є пейзажі «Калабаня», «Місток», «Лісова печера», «Вітряк», натюрморти «Ірис», «Яблука», «Млин», портрети «Місячний князь», диптих «Дружина», зображення старих церков. Привертає увагу портрет Блаженнішого Любомира Гузара" - зазначила очільниця депатраменту з питань культури,національностей та релігій Христина Береговська.

Урочисте відкриття виставок «Палацово-парковий комплекс Потоцьких у Кристинополі», «Чорно-біла веселка у графіці Сергія Солодкого»  червоноградського митця відбудеться у неділю, 11 червня, о 14 годині в Палаці Потоцьких або в так званому Кристинопільському замку Червонограда.

Виставка «Чорно-біла веселка у графіці Сергія Солодкого» відбуватиметься протягом літа.

Макет палацово-паркового комплексу Потоцьких перебуватиме в постійно діючій експозиції.