Департамент екології та природних ресурсів нагадує важливу інформацію про дотримання встановлених нормативів ГДВ від стаціонарних джерел викидів

Вимоги щодо гранично-допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від організованих та неорганізованих стаціонарних джерел встановлюють у Дозволі на викиди.

Зокрема, відповідно до вимог статті 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» суб’єкти господарювання зобов’язані:

  • вести щоденний облік часу роботи стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферу;
  • здійснювати контроль за обсягом і складом забруднюючих речовин, що викидаються в  атмосферне повітря організованими та неорганізованими стаціонарними джерелами викидів і рівнями фізичного впливу та вести їх постійний облік.

Вимоги діють впродовж всього терміну дії цього дозволу. Нагадуємо, що з 9 січня 2023 року мають прийняти нормативний документ (форму), відповідно до якого будуть здійснювати постійний облік за обсягом та складом забруднюючих речовин, які викидають в атмосферне повітря організовані та неорганізовані стаціонарні джерела і рівнями фізичного впливу.

Водночас зазначаємо, невиконання умов дозволу на викиди може бути підставою для нарахування штрафних санкцій під час перевірок контролюючими органами, а систематичне невиконання встановленої вимоги може бути підставою для анулювання Дозволу.

З Законом України «Про охорону атмосферного повітря» можна ознайомитися за посиланням.

Переглядів: 0