Де на Львівщині можна здати тест на наявність ВІЛ/СНІДу: перелік адрес

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Цей день нагадує усім про важливість регулярного тестування людей, в яких були епізоди незахищеної статевої поведінки у минулому чи ін'єкційне довенне введення наркотичних засобів, на виявлення антитіл до ВІЛ, та про своєчасний початок лікування антиретровірусними препаратами.

Раннє виявлення вірусу означає вчасне потрапляння під медичний нагляд і початок лікування.

ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини, який вбиває Т-лімфоцити, без яких не існує імунітету Останньою стадією цього захворювання є СНІД (синдром набутого імунодефіциту людини). Ліків від ВІЛ/СНІДу не існує, люди з такою хворобою пожиттєво приймають антиретровірусну терапію. Чим раніше виявити хворобу і почати лікування, тим більше шансів стримати розвиток хвороби і жити повноцінним життям.

Свій позитивний чи негативний ВІЛ-статус безоплатно можна перевірити у сімейного лікаря, лікарів-інфекціоністів поліклінік за місцем проживання або у 9 спеціалізованих закладах охорони здоров’я області:

  • амбулаторно-поліклінічне відділення з лікування ВІЛ-позитивних/хворих на СНІД Центру легеневого здоров'я на вул. Лисенка, 45, м. Львів;
  • Центр інтегрованих медико-соціадьних послуг Другого медичного об'єднання Львова на вул. Лемківська, 28, м. Львів;
  • Центр легеневого здоров’я (Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр) - стаціонарний етап лікування – вул. Зелена, 477, м. Львів;
  • Жидачівська міська лікарня – вул. Я. Мудрого, 29, м. Жидачів;
  • Золочівська центральна лікарня – вул. Ак. Павлова, 48, м. Золочів;
  • Самбірська центральна лікарня – вул. Шпитальна, 14, м. Самбір;
  • Центральна міська лікарня Червоноградської міської ради – вул. Івасюка, 2, м. Червоноград;
  • Дрогобицька міська лікарня – вул. Січових Стрільців, 22, м. Дрогобич;
  • Стрийська центральна міська лікарня – вул. Дрогобицька, 50, м. Стрий.

У департаменті охорони здоров’я Львівської ОВА закликають мешканців Львівщини бути пильними до свого здоров'я й регулярно проходити тестування на ВІЛ.

У Львівській області проживає 4171 ВІЛ-позитивна особа, з них 1494 – з діагнозом ВІЛ/СНІД. За 10 місяців 2022 року в області вперше виявлено 318 випадків захворювання на ВІЛ, у тому числі у стадії СНІДу -  92 особи. Окрім того, за цей період на Львівщині 48 осіб померли від ВІЛ, з них у стадії СНІДу - 26.

Кожна третя ВІЛ-позитивна людина не знає про свій ВІЛ-позитивний статус і, відповідно, залишається поза межами медичного нагляду і лікування. Регулярне тестування на ВІЛ  (1-2 рази на рік) попереджає багато негативних наслідків цієї хвороби, в першу чергу, від її поширення та розвитку.

Переглядів: 0