Чим небезпечне захворювання варикоцеле у дітей та як його виявити: розповіли у Західноукраїнському дитячому медцентрі

Варикоцеле у дітей - найбільш поширена проблема, з якою звертаються до хірургів-урологів Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медцентру.

ЩО ТАКЕ ВАРИКОЦЕЛЕ:

Це - патологія, обумовлена варикозним розширенням вен сім'яного канатика.

Зазвичай проявляється з лівого боку, оскільки однією з головних причин варикоцеле є порушення венозного відтоку по системі лівої ниркової вени і її клапанної недостатності.

Варикоцеле справа чи з двох сторін проявляється украй рідко.

Найчастіше хворобу виявляють у підлітковому віці, під час медогляду. Також нерідко пацієнт самостійно зауважує додаткову масу над яєчком при гігієні статевих органів.

Для діагностики варикоцеле широко застосовують ультразвукові методи з доплерографією, що дозволяє не тільки визначити причину варикоцеле, але і вивчити гемодинаміку органів калитки.

СИМПТОМИ ВАРИКОЦЕЛЕ У ХЛОПЧИКІВ

Патологія переважно має безсимптомний перебіг. Інколи пацієнта турбують:

  • періодичні болі калитки
  • збільшення об’єму калитки
  • дискомфорт

ЧИ МОЖЕ ВАРИКОЦЕЛЕ МИНУТИ БЕЗ ЛІКУВАННЯ

Ні, такого не буває. Без лікування або народними методами відновити розтягнуті вени неможливо.

Хвороба здатна прогресувати. Без адекватного лікування може призвести до безпліддя та втрати статевої функції: наявність варикоцеле у молоді негативно впливає на щільність сперми, рухливість сперматозоїдів та морфологію. Зв’язок варикоцеле з безпліддям зустрічається у 40% хворих.

Дослідження показують, що пацієнти після оперативного втручання збільшили якісні показники сперми та свої шанси на батьківство у 3,63 рази, ніж ті, хто не пройшов хірургічне лікування.

КОЛИ І В ЯКОМУ ВІЦІ ПОТРІБНО ОПЕРУВАТИ:

Лікування варикоцеле є більш ефективним у підлітковому віці.

Загальноприйнятими показами до оперативного лікування є високий ступінь варикоцеле, гіпоплазія (атрофія) яєчка на стороні ураження та біль.

Варикоцеле лікують різними хірургічними методами: операція Іванісевича, операція Мармар, лапароскопічна варикоцелектомія.

«Наші фахівці добре володіють різними методиками лікування варикоцеле. Яку ж проводити у конкретному випадку - визначаємо після комплексного обстеження пацієнта», - розповів Світозар Халак , дитячий хірург ЗУСДМЦ.

У ЗУСМДЦ можна отримати консультацію дитячого хірурга. Прийом відбувається за попереднім записом за телефонами реєстратури:

  • (032) 270 22 07
  • (063) 189 70 50
  • (097) 150 70 53
Переглядів: 0