Чи потрібен дозвіл для використання дизельних та бензинових генераторів: роз’яснення

У департаменті екології та природних ресурсів розповіли у яких випадках потрібно отримувати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Тимчасово, впродовж воєнного стану, в Україні дозволяють експлуатувати генератори, системи безперебійного електроживлення, електрогенераторні установки без отримання дозволу (чи декларації) на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Окрім випадків, якщо вони є невід’ємною частиною об’єкта нерухомого майна, введеного в експлуатацію до 24 лютого 2022 року.

Про це повідомляють у прикінцевому положенні пункту 1-2 Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Детальніше за посиланням.

Також зазначаємо, що на період дії воєнного стану отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами можливе за декларативним принципом. Про це повідомляють у Постанові Кабінету Міністрів України від 18.03.2022 № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану».

Це можна зробити двома способами:

  • в електронній формі – через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (за посиланням) або через мобільний додаток Дія;
  • у паперовій формі – через центр надання адміністративних послуг, як особисто так і засобами поштового зв’язку.
Переглядів: 0