Чотири представники Львівщини отримали від Королівства Іспанія почесні Ордени Ізабелли Католицької

Це перші львів’яни, яких удостоїли такого рангу державної нагороди від Королівства Іспанія.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з чотирма представниками Львівщини, які отримали почесні Ордени Ізабелли Католицької IV ступеня (Encomienda) від Королівства Іспанія.

Нагородження відбулось 2 листопада у Києві, в приміщенні Посольства Королівства Іспанія. Ордени особисто вручив міністр закордонних справ Іспанії Хосе-Мануель Альбарес-Буено.

Сам Орден заснували ще в 1815 році. Його вручають за цивільні заслуги перед Іспанією – як іспанцям, так і громадянам інших держав, зокрема за вчинки, що сприяють добробуту Іспанії або допомагають покращити дружні відносин між країнами.

Всього є 9 рангів цього ордена. Найвищі, а це перший та другий – вручають керівникам держав, президентам. Третій – чиновникам, міністрам. Загалом орденом удостоїли шістьох українців, серед яких четверо – зі Львівщини.

Ордени Ізабелли Католицької Encomienda отримали:

1) Анатолій Забарило – голова ГО «Міжнародне товариство українсько-іспанської дружби»;

2) Юрій Котик – міжнародний громадський діяч, заступник голови ГО «Міжнародне товариство українсько-іспанської дружби»;

3) Олександр Пронкевич – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри філології Українського католицького університету, президент Асоціації іспаністів України;

4) Богдан Чума – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії Українського католицького університету, заступних голови ГО «Міжнародне товариство українсько-іспанської дружби».

«Іспанія послідовно підтримує Україну у вступі до ЄС та НАТО, надає гуманітарну та військову допомогу. Це гарний приклад для країн Латинської Америки. Попри зовнішній вплив з боку росії вони активніше починають виступати проти її злочинного вторгнення на територію України. Вручення найвищого рангу державних нагород від Іспанії є беззаперечним свідченням дружби між нашими державами. Надзвичайно приємно знати, що саме наші земляки удостоєні почесними орденами», - зазначив Максим Козицький.

Нагадаємо, що у жовтні, в межах візиту до Львова Надзвичайного та Повноважного Посла Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу відбулось спецпогашення марки під назвою «¡Estamos juntos! / Ми разом!».

За словами Юрія Котика, зараз тривають перемовини з Національною поштою Іспанії, аби найближчим часом погасити цю марку в Мадриді чи Барселоні.

Переглядів: 0