«Чорна рілля ізорана»: Дударик ідентифікував чергову пісню, яку в українців вкрали росіяни (ВІДЕО)

Національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» презентувала четверту пісню у межах проєкту «Прийняття» –  «Чорна рілля ізорана». Це - українська козацька балада, повідомили у капелі.

Проєкт «Прийняття» - це твори Тараса Шевченка та пісні, які росіяни вкрали в українців. Керівник колективу Дмитро Кацал зазначив, що «Чорна рілля ізорана» записана на згадку про наших Героїв, які вже не повернуться з війни росії проти України.

«Ваша жертва - не марна. Ми неодмінно переможемо і помстимося за Вас. Слава Україні!», - запевнив музикант.

Цей твір у виконанні (світлої пам’яті) Василя Жданкіна вирвався на широкий загал у 1989 році на фестивалі «Червона Рута». Це виконання і по нині залишається еталонним.

В «Дударику» його переосмислили і записали в «а капела» із найкращими солістами - Юрієм Йосифовичем, Романом Липаком та Назаром Лозинським у мелодичній та текстовій версії першоджерела.

Щочетверга о 14:00 на YouTube та у соцмережах Дударики презентуватимуть пісні, які поцупили у нашого народу.

Капела ідентифікує співанки, відшукує оригінальний текст, далі твори аранжуються, розучуються (період прийняття тривав приблизно півроку) і презентуються в медіа для широкого загалу і на саркому москалям. Зібрані під час проєкту кошти передадуть Збройним Силам України.

 

Виконують: Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Національна академічна чоловіча хорова капела "Дударик"; соло - Юрій Йосифович, Роман Липак, Назар Лозинський; гітара - Олег Ярема; бас-гітара - Денис Тихонов; акордеон - Володимир Заборовський; ритм-секція - Катерина Матвіїв; звукорежисер - Антон Спільник.

Автор проєкту та диригент - Заслужений діяч мистецтв України Дмитро Кацал.

Переглядів: 0