Через ремонтну кампанію жителів Львівщини попереджають про можливі обмеження в електропостачанні

Та закликають ощадно використовувати електрику.

На українських електростанціях триває масштабна ремонтна кампанія, яка дозволяє підготуватися до наступного опалювального сезону 2023-2024. Енергоблоки, на яких проводять ремонти, деякий час не зможуть виробляти електроенергію. Також, цього літа об’єми робіт будуть більшими, ніж у попередні роки через російські атаки минулої осені-зими на енергооб’єкти.

Саме тому у літній період може виникнути дефіцит потужності в енергосистемі і, як наслідок, необхідність впровадження графіків.

Як житиме Львівщина у цей період розповіли під час брифінгу у Львівській ОВА.

«Наші енергетики продовжують роботу на енергетичних об’єктах. Це стосується як відновлення тих об’єктів, які зазнали ударів ворога, так і тих, на яких виконуються планові щорічні роботи з метою підготовки до опалювального сезону. У зв’язку з цим, за інформацією Укренерго, можливі певні обмеження в електропостачанні з метою збалансування між генерацією і споживанням», – зазначив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.

Він додав, що залежно від дефіциту, який можливо виникатиме, можуть застосовувати різні типи обмежень: як до юридичних осіб, так і для всіх споживачів, відповідно до графіків погодинних відключень.

Крім графіків погодинного вимкнення можуть застосовувати й інші графіки, такі як графіки аварійних вимкнень, спеціальні графіки аварійних вимкнень – вони теж залежатимуть від Укренерго.

«Це не гарантовано, що обмеження будуть. Все залежатиме від ситуації, яка складеться в енергосистемі України. Плюс тут треба враховувати багато чинників: ворожі атаки, ремонтна кампанія, погодні умови – все це може накладатися на баланс енергопотужності в генеруючій системі України. Дефіцит потужностей прогнозується з 18 до 23 год. Тому прошу в цей час максимально розумно використовувати електроенергію, обмежити використання енергоємних приладів та зовнішню рекламу, якщо це не критично для бізнесу», – зазначив технічний директор ПрАТ «Львівобленерго» Роман Іванців.

Що стосується зовнішньої реклами, то нагадаємо, що діє розпорядження начальника Львівської ОВА, відповідно до якого в період комендантської години або після закінчення роботи підприємства, установи, організації зовнішня реклама має бути вимкнена.

Щоб підлаштуватись під дефіцит потужностей, який можливо буде виникати в енергосистемі, максимально забезпечити покриття пікових годин навантажень і зробити їх максимально невідчутними для кінцевого споживача Львівобленерго вже напрацювали зміни до графіків погодинних відключень, найближчим часом їх опублікують на сайті компанії.

Незмінно для мешканців працює чат-бот в телеграмі Львівобленерго, спільно з ЛОВА планують створити ще один інформаційний ресурс, який дозволить мінімізувати час повідомлення споживачів про графіки та тривалість відключення.

Ремонти роботи на енергооб’єктах триватимуть до жовтня. Відтак цей період потрібно пройти з максимальною економією у вечірній час, наголошують енергетики.

Наразі погодинних вимкнень немає, енергосистема працює з нормальним балансом потужності.

Переглядів: 0