Через чадний газ постраждала дитина: основні правила безпеки у помешканні

Напередодні, 5 лютого, на Львівщині трапились два нещасні випадки отруєння чадним газом. Є постраждалі, серед них – дитина.

Близько 22:00 год, у м. Львові на вул. Грекова,8 у квартирі багатоквартирного будинку отруїлася, чадним газом дитина. У стані середнього ступеня важкості її госпіталізували у МДКЛ. Аварійна бригада «Львівгаз » припинила подачу газу у квартиру. Квартира обладнана ПГ -4, газовою колонкою та двома кахельними пічками.

Майже опівночі, близько 23:40 год, у м. Львові на вул. Технічній, у квартирі триповерхового багатоквартирного будинку  отруївся чадним газом чоловік, 1996 року народження. Його у стані середнього ступеня важкості госпіталізували в обласну клінічну лікарню. Подачу газу у цю квартиру також припинили.

Щоб забезпечити себе від можливості отруїтись чадним газом нагадуємо про основні профілактичні заходи:

Найпоширенішими причинами отруєнь є: порушення умов безпечного користування газовими приладами та пічками, несанкціоноване втручання господарів в роботу систем газопостачання та конструкцію газових приладів, несправна система вентиляції.

Як уберегтися від чадного газу?

По-перше, рекомендують встановити спеціальні сигналізатори, які повідомляють через звук або світловий сигнал про надлишкову концентрацію в приміщенні чадного, або природного газу. По-друге, варто укласти договір на технічне обслуговування як систем газопостачання, так і димових вентиляційних каналів. По-третє, не слід безвідповідально користуватись газовими приладами, тобто не залишати їх без нагляду, або використовувати не за призначенням. Також необхідно постійно підтримувати вентиляцію житла навіть в зимову пору.

Щоб у будинку був стабільний процес горіння – потрібен постійний доступ кисню. Пам’ятайте! Чадний газ небезпечний тим, що немає жодних виражених ознак.

Які є загальні ознаки отруєння чадним газом?

У переліку симптомів: запаморочення, головний біль, пришвидшене серцебиття, почервоніння обличчя, загальна слабкість, нудота, іноді блювота. В окремих випадках – смерть.

При отруєнні чадним газом кров втрачає здатність насичуватись киснем, в результаті настає метаболічна асфіксія і людина не може дихати. Часто люди непритомніють, а тому не можуть покликати на допомогу. Отож, якщо ви відчули перші симптоми отруєння (головний біль, слабкість, нудота) потрібно викликати швидку, рятувальників та залишити приміщення.

Які є найпоширеніші причини виникнення пожеж, пов’язаних з газовим обладнанням?

Часто причинами пожеж є порушення правил пожежної безпеки під час монтажу нагрівальних приладів та під час експлуатації газового обладнання.

Під час опалювального сезону потрібно перевірити саме обладнання, його герметичність,  відсутність тріщин та перевірити димарі.

Переглядів: 7