Близько 30 організацій взяли участь у четвертій онлайн зустрічі саб-кластеру захисту дітей

Захід відбувся 3 листопада.

Саб-кластер захисту дітей входить до кластерної системи, яка була активована в Україні у 2014 році. Ця система поєднує всі організації, які займаються гуманітарною діяльністю в Україні. Кожен кластер відповідає за одну сферу роботи. Існують кластери води та санітарії, харчування, здоров’я, захисту прав людини та інші.

Саб-кластер захисту дітей є складовою частиною кластеру захисту прав людини. Його мета – координувати діяльність всіх організацій, що працюють із сім’ями, які так чи інакше постраждали від війни – переселенці, люди на прифронтових територіях, приймаючі спільноти. Кластер – це форум для обміну досвідом та інформацією. Кластер захисту дітей очолює Дитячий фонд ООН – ЮНІСЕФ.

Під час четвертої зустрічі саб-кластеру, яка відбулася 3 листопада, начальник служби у справах дітей Львівської ОВА Володимир Лис поінформував учасників щодо перебування евакуйованих дітей в області, про потреби закладів, які прийняли дітей з інших областей, та про підготовку до зимового сезону.

Начальниця управління з дотримання прав дитини, сім'ї, молоді та спорту Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Олена Вихор доповіла про стратегічні напрямки моніторингових візитів та про роботу управління.

Під час зустрічі також обговорили подальшу співпрацю, заслухали плани роботи організацій та фондів у сфері захисту дітей у Львівській області.

Володимир Лис наголосив, що у зв’язку із наближенням новорічних та різдвяних свят  необхідно скоординувати зусилля саб-кластеру з метою надання ефективної цільової допомоги  дітям та закладам, які перебувають на території області, в тому числі евакуйованим.

У зустрічі взяли участь представники понад 30 гуманітарних організацій, які здійснюють свою діяльність на Львівщині.