Близько 20-ти послуг, що надаються департаментом архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА, стануть доступними у ЦНАПах області з 1 жовтня

Відтак для керівників та адміністраторів ЦНАПів Львівщини спеціалісти департаменту провели дводенні навчання.

Їх поінформувати про порядок прийняття заявок для отримання цих адміністративних послуг, реєстрацію та видачу результатів їхнього виконання.

«Загалом з 1 жовтня жителі області зможуть звернутися у зручні для них центри надання адміністративних послуг за 19 послугами, які надає департамент архітектури. Доступними стануть 9 послуг у сфері охорони культурної спадщини та 10 послуг у сфері архітектури, містобудування та землекористування. Кілька тижнів наші працівники розробляли інформаційні та технологічні картки цих послуг, аби вчасно реалізувати ініціативу, щоб громадяни могли легко та зручно скористатися ними на місцях», — коментує директорка департаменту Олена Василько.

Йдеться про такі послуги сфери охорони культурної спадщини:

 1. Погодження відчуження або передачі пам’яток місцевого значення їх власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування або управління.
 2. Погодження науково-проектної документації на виконання робіт із консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту та пристосування пам’яток місцевого значення.
 3. Видача дозволу на консервацію, реставрацію, реабілітацію, музеєфікацію, ремонт, пристосування пам’яток місцевого значення.
 4. Укладання охоронних договорів на пам’ятки культурної спадщини.
 5. Надання дозволу на зміну призначення пам’ятки місцевого значення, її частин та елементів, здійснення написів, позначок на ній, на її території та в її охоронній зоні.
 6. Погодження розміщення реклами на пам’ятках місцевого значення, в межах зон охорони цих пам’яток.
 7. Видача дозволу на відновлення земляних робіт.
 8. Затвердження науково-проектної документації з визначення меж і режимів використання пам’ятки місцевого значення та її зон охорони, технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж режимоутворюючих об’єктів культурної спадщини (у разі встановлення такою документацією меж території пам’ятки місцевого значення та її зон охорони).
 9. Погодження науково-проектної документації з визначення меж і режимів використання історико-культурного заповідника місцевого значення, його зон охорони, технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж режимоутворюючих об’єктів культурної спадщини (у разі встановлення такою документацією меж історико-культурного заповідника місцевого значення, його зон охорони).

Серед адміністративних послуг у сфері архітектури, містобудування та землекористування:

 1. Надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об’єднання земельної ділянки.
 2. Затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу та об’єднання земельної ділянки.
 3. Надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель.
 4. Затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель.
 5. Видача рішення про передачу у власність, надання у постійне користування та оренду земельних ділянок, що перебувають у державній власності.
 6. Припинення права оренди земельної ділянки або її частини у разі добровільної відмови орендаря.
 7. Поновлення (продовження) договору оренди землі.
 8. Затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у разі зміни цільового призначення
 9. Видача рішення про припинення права власності на земельну ділянку, права постійного користування земельною ділянкою у разі добровільної відмови землевласника, землекористувача.
 10. Затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Отже, з 1 жовтня подавати заявки на отримання вищевказаних послуг можна лише через центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи).

Нагадаємо, ще дві послуги, які надає департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА, є доступними в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Це такі послуги, як:

 • Погодження програм та проектів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, меліоративних, шляхових, земельних робіт, реалізація яких може позначитися на стані пам’яток місцевого значення, їх територій і зон охорони.
 • Видача дозволу на проведення робіт на пам’ятках місцевого значення (крім пам’яток археології), їх територіях та в зонах охорони, реєстрація дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок.

Їх ви можете знайти за посиланням: https://e-construction.gov.ua/

Переглядів: 0