Блаженніший Святослав звершив у Львові Божественну Літургію до 77-ї річниці смерті Андрея Шептицького

Сьогодні, в день 77-х роковин відходу до вічності Праведного Митрополита Андрея, Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, звершив Архиєрейську Божественну Літургію в Архикатедральному Соборі святого Юра у Львові.

Блаженнішому Святославові співслужили Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, Преосвященний владика Михаїл, єпарх Сокальсько-Жовківський, Преосвященний владика Ярослав, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, Преосвященний владика Кеннет, єпарх єпархії Пресвятої Родини із осідком у м. Лондон, Преосвященний владика Григорій, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Преосвященний владика Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, Преосвященний владика Петро, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії, а також місцеве духовенство.

Блаженніший Святослав наголосив, що справа беатифікації Митрополита Андрея у руках кожного вірянина.

«Поминаючи Митрополита Андрея, ми нині не молилися за його упокій, відпущення гріхів, але за його прославу. За те, щоб Господь Бог, який вже має його серед своїх святих у Небі, виявив цю славу святих в його особі тут на землі. На престолах Христової Церкви. Ми справді, працюємо, молимося, щоби якнайшвидше завершився процес його беатифікації. Для цього потрібно багато і мало: любити Митрополита Андрея. Потрібно шукати в нього помочі у наших духовних шляхах. Бо він творить чудеса для наших людей. Але не всі мають відвагу про це свідчити. Коли хтось отримав ласки за посередництвом праведного Митрополита Андрея – повідомте про це! Щоб той беатифікаційний процес нарешті завершився».

По завершенні Літургії Глава УГКЦ спільно із єпископами та духовенством спустилися у крипту Собору святого Юра, де помолилися на місці останнього спочинку праведного Митрополита Андрея за його прославу.

До молитви долучилися заступник голови Львівської ОДА Іван Собко і заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержаміністрації Тетяна Плугатор.

«Сьогодні згадуємо людину, котра була і є для нас усіх прикладом великої любові до ближнього, прикладом смирення і працелюбності. Митрополит Андрей Шептицький очолював Українську греко-католицьку церкву у найскладніші часи: роки Першої і Другої світової воєн, зміни влади в Галичині, час сталінських репресій, переслідувань і нищення євреїв нацистами, зубожіння населення. Щоразу нові виклики поставали перед Митрополитом. Та він проходив цей земний шлях з непохитною вірою у Бога, з непереборним бажанням об’єднати людей у вірі, з твердим переконанням, що саме йому суджено виконати цю непросту місію. Згадаймо Праведного Митрополита сьогодні, в день 77-х роковин його відходу до вічності, але пам’ятаймо про його добре серце і про його добрі справи кожного дня і кожної години», - сказав Іван Собко.

1 / 6