Благодійний мистецький аукціон у перинатальному центрі зібрав понад 1 млн грн: на що скерують кошти

Половину коштів скерують митцям, які передали для аукціону свої твори.

Учора, 21 грудня, у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі відбувся мистецький аукціон «Два дива», під час якого на торгах реалізували 28 із 44 представлених творів мистецтва українських мистців — картин і скульптур, а також 17 мілітарі-артоб'єктів (уламки снарядів, ракет, гільз, зброї, які розмалювали діти, художники-початківці та імениті художники).

Захід організували у межах благодійного проєкту культурної дипломатії «Ми і світ», щоб зібрати кошти на універсальний апарат для догляду за передчасно народженими дітьми «Life Start» для  обласного перинатального центру та на 10 тепловізорів для 24 бригади ЗСУ.  Співорганізаторка заходу, ініціаторка представлення на аукціоні мілітарі-артоб'єктів - начальниця пресслужби Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, капітан ЗСУ Марія Левко. Львівська ОВА виступила партнером заходу.

Аукціон також покликаний підтримати художників. Так, від торгів на аукціоні виручили понад 1 млн грн — половину цієї суми скерують митцям, чиї твори пішли з торгів, а іншу половину витратять на апарат «Life Start» та тепловізори.

«Разом з обласною адміністрацією та партнерами фонду ми хочемо допомогти сьогодні немовляткам і солдатам. Захід має назву «Два дива» невипадково, адже наші захисники воюють заради того, щоб народжувалося нове покоління українців», — зазначила кураторка благодійного проєкту «Ми і світ» Христина Береговська.

«Дякую організаторам, учасникам аукціону, а також митцям, які передали свої твори для того, щоб допомогти дітям і підтримати військових. Українське мистецтво — багатогранне, унікальне. Україна — держава з найсильнішою армією і багатою культурою, і світ повинен знати про це!», — наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Медапарат «Life Start» в Україні зараз є лише один. З його допомогою реанімаційні дії можна проводити поряд з матір’ю, без перетискання пуповини.

«Такий апарат вкрай необхідний для догляду за передчасно народженими дітьми, які і так перебувають у стресовому стані і народжуються з порушеннями адаптації.

Коли дитина народжується передчасно, перед лікарями постає дилема - покласти її на реанімаційний стіл і надати необхідну допомогу чи залишити на пуповині, оскільки науково доведено, що пізнє перетискання пуповини сприяє кращій адаптації дитини. Апарат «Life Start» дозволяє надати медичну допомогу «поспішайці» безпосередньо поряд з мамою — дитина поміщається в апарат і всі реанімаційні дії проводять на місці, біля матері і без перетискання пуповини. Апарат обладнаний всією необхідною слідкуючою апаратурою — реаніматором, відсмоктувачем, підігрівом тощо.

Надання максимально якісної медичної допомоги у перші секунди життя суттєво покращить процес виходжування «поспішайок», — розповіла гендиректорка Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська.

Переглядів: 0