Бійці та бойові медики 103-ї бригади ТрО пройшли тренінг з медичної підготовки

Військовослужбовці 103-ї окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України уже четвертий місяць виконують бойові завдання на лінії фронту.

За підтримки Центру з надання догоспітальної допомоги в бойових умовах ЛОВА, захисники мали можливість вкотре вдосконалити набуті знання та порівняти їх із власним бойовим досвідом.

Зокрема, бійці відпрацьовували надання першої допомоги в бойових умовах за алгоритмом MARCH, первинний огляд пораненого та евакуацію з поля бою.

Особливістю тренінгу був акцент на практичному відпрацюванні знань в умовах, наближених до бойових.

Відтак, захисники мали змогу одразу ж застосувати отримані знання на практиці: накласти турнікет собі або побратиму, спробувати евакуювати пораненого бійця з поля бою та визначити ступінь важкості поранення бійця.

Окрім цього, бойові медики бригади пройшли повноцінний тренінг з симуляцією доставки пораненого до стабілізаційного пункту та наданням йому необхідної медичної допомоги. Такі навчання потрібні для того, щоб дії медиків були максимально скоординованими, адекватними та оперативними.

У цьому їм допомагали волонтери Центру з надання догоспітальної допомоги в бойових умовах ЛОВА.

Як відзначає координатор центру, Денис Єфімов, бойовим медикам військових підрозділів необхідно постійно підвищувати свою кваліфікацію, постійно вправлятись і відпрацьовувати різноманітні сценарії поводження із пораненим.

«Поняття навчання і взагалі – відпрацювання злагодження дій медиків потрібні постійно. Тому, що це – запорука виживання наших поранених бійців. І важливо, щоб від моменту поранення до стабілізаційного пункту, до медичної евакуації і аж до прибуття до військового шпиталю наш поранений має рухатись по певному протоколу чи алгоритму. І всі ланки цього процесу мають бути злагодженими», – наголосив Денис Єфімов.

103-тя окрема бригада Сил територіальної оборони Збройних Сил України висловлює повагу та вдячність волонтерам Центру з надання догоспітальної допомоги в бойових умовах Львівської військової обласної адміністрації за участь в організації тренінгу.

Переглядів: 1