Бійці 103 бригади ТрО удосконалюють на практиці вміння стрільби з міномета (фото)

Військовослужбовці одного з батальйонів 103 бригади територіальної оборони провели тренування із розгортання мінометного розрахунку та ураження ворога.

Тренування мають на меті покращити на практиці знання та вміння бійців під час використання боєприпасів, аби унеможливити поразку на полі бою.

Спершу боєць вкладає снаряд в ствол міномета та відпускає її. Лунає вибух. Міна зі швидкістю понад кілька сотень метрів в секунду виривається у небо, а через деякий час в очікуваному напрямку з’являється купка пилу та диму – лунає звук «прильоту».

Голос коригувальника у рації, який спостерігає за результатом каже: «Недоліт – 50 метрів». Тоді захисник звично розвертається за черговою міною, а в цей час інші бійці вносять корективи напрямку та дальності вистрілу. Після розрахунку знову лунає постріл і вже влучання в ціль.

Командир підрозділу мінометників з позивним «Птах» констатує, що з кожним таким тренувальним виїздом скорочується час приведення міномету до готовності та збільшується точність пострілів.

«Лише тренування і бойовий досвід можуть дати впевненість в надійності зброї. В роботі команди міномета дуже багато складових – це і вміння точно визначити координати цілі, і швидкість приведення його до готовності, і робота оператора БПЛА, який коригує вогонь. Тому за кожної можливості намагаємось вчитись та вдосконалювати навички», – каже «Птах».

Переглядів: 0