Більше тисячі роутерів отримають навчальні заклади області від Львівського ІТ-Кластера

В такий спосіб вдасться закрити потребу у зв’язку для тих шкіл та садків, які навчають офлайн та мають укриття.

Сьогодні Львівський ІТ Кластер передав у Львівську ОВА приблизно тисячу wi-fi роутерів та точок доступу до інтернету. Їх використають для забезпечення зв’язку в укриттях навчальних закладів області – шкіл та садочків, а у випадку блекауту – у Пунктах Незламності, які можуть в цих укриттях облаштувати.

«В час війни ми чітко розуміємо, що надзвичайно важливо мати можливість доступу до інтернету: і в бомбосховищах, і в Пунктах Незламності. Дякую нашим партнерам  та благодійникам за таку щедру допомогу. Це тисяча пристроїв для того, щоб ми могли оснастити як мінімум 500 об’єктів інтернет-доступом», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

При Львівській ОВА вже тривалий час працює робоча група. Сюди входять провайдери, представники департаменту охорони здоров’я, департаменту освіти і науки, управління з питань цифрового розвитку. Ця команда облаштовує укриття закладів охорони здоров’я та закладів освіти засобами зв'язку. Частину потреб провайдери закрили власним коштом, забезпечити іншу частину закладів інтернет- зв’язком відгукнувся Львівський ІТ Кластер.

«В нас на Львівщині є зараз більше тисячі укриттів в школах та садочках, вже не говорячи про Пункти Незламності, які зараз з’являються і які будемо запускати в разі можливого блекауту. Завдяки цьому обладнанню ми збираємось перекрити майже на 100% потребу у зв’язку у всіх тих місцях, де можуть перебувати наші діти, коли вони відвідують школу чи садок і коли починає лунати тривога. В такий спосіб педагоги та діти будуть завжди на зв’язку з батьками. Ще більше постійний інтернет-зв'язок може знадобитися, якщо буде блекаут і частину укриттів у закладах освіти використовуватимуть як Пункти Незламності. Львівський ІТ кластер дуже швидко відгукнувся на наші потреби, ми надали чітку аналітику по освітніх закладах і сьогодні отримали важливу допомогу», – зазначив заступник очільника області з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Кулепін.

Львівський ІТ Кластер – середовище, яке сьогодні об’єднує понад 260 ІТ компаній, в них працюють десятки тисяч людей. Від початку повномасштабного вторгнення за посередництвом Львівської ОВА активно допомагає як цивільному населенню, так і фронту. Проєкт із забезпечення освітніх закладів wi-fi роутерами назвали «Shelter Link». Більшу його частину профінансувала компанія DataArt, яка є учасником Львівського ІТ Кластера.

«Нам дуже приємно бути активним членом нашої громади, допомагати не тільки нашим працівникам, а й всім українцям. Я також хочу подякувати керівництву нашої компанії, а також нашим міжнародним інвесторам, які активно показали свою позицію і долучились до допомоги Україні. Разом ми – сила», – підкреслив директор Львівського центру розробки DataArt Валерій Волков.

«Коли включається тривога і у вас немає зв’язку з вашою дитиною чи вчителем, то це викликає вашу внутрішню тривогу. Надзвичайно важливо, щоб батьки були на зв‘язку з дітьми і завдяки цьому могли спокійно працювати, розвивати економіку, сплачувати податки, щоб регіон був стійкий в економічному плані. Ми отримали від Львівської ОВА якісну аналітику, узгодили моделі пристроїв із провайдерами інтернету. Зі складнощів, які тут були, це, звичайно, знайти таку велику кількість пристроїв в Україні. Ми радо долучаємось до різних ініціатив, які допомагають як в наближенні перемоги на фронті, так і Львівщині бути стійкою до різних загроз в тилу», –  зазначив виконавчий директор Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський.

Облаштують інтернет-доступ в укриттях навчальних закладів Львівщини впродовж найближчих  декількох тижнів.

Переглядів: 0