Біля Львівської ОВА відбулася лекція просто неба про культурний код українців та московитів

У парку "На Валах" біля Львівської ОВА кандидат філософських наук, релігієзнавець, директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької Михайло Кобрин прочитав лекцію "Культурний код Українців і московитів: порівняльний аналіз".

Частина лекції стосувалася зародків історії України, виникнення слов'янських племен на наших землях, та аналізу історичних подій, в ході яких частина території України опинилася під пануванням московії. Також науковець провів аналогію між злочинами російської армії в Україні та руйнуванням Києва військом Володимиро-Суздальского князя Андрія Боголюбського у 1169 році.

Лектор порівняв культурний код двох народів, опираючись на праці українських вчених Миколи Костомарова та Дмитра Чижевського. Зокрема, навів приклади, де простежується кардинальна різниця у ставленні обох національностей до релігії, сім’ї, побуту та природи.

Лекція зібрала і дорослих, і дітей, науковців та молодь.

"Українці завжди були монолітною нацією, ще з часів Київської Русі, яку сформували і розвинули до наймогутнішої держави тодішньої Європи саме українці.

Зараз саме час більше дізнаватися про свою історію, свій народ, своїх предків. Зрозуміти, що ми з росіянами ментально ніколи не були братніми народами, бо наша культура самобутня, а не вкрадена!", - прокоментував лекцію заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Зазначимо, що лекцію провели у межах проєкту «Нація Незламних».

Про проєкт:

“Нація незламних” - це цикл лекцій-бесід на локаціях під відкритим небом від відомих львівських науковців у різних галузях.

Це розповіді про життя видатних особистостей та геніїв, які своєю працею возвеличили Україну, та про події героїчної боротьби за нашу незалежність. Це новий погляд на на невідомі сторінки української історії, літератури, науки та мистецтва. Це сміливий аналіз суспільних процесів, що найбільше вплинули на формування нашої ментальності. Це несподівані відкриття, нестандартні висновки, живі захоплюючі історії та жваві дискусії.

Організатор: департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОВА.

Переглядів: 0