Безпечне святкування Водохреща: рятувальники Львівщини нагадують правила занурення та поведінки на воді

19 січня в Україні відзначатимуть Хрещення Господнє, у цей день дехто пірнає в ополонку, купається у водоймах.

Рятувальники Львівщини наголошують на тому, що кожен громадянин повинен бути свідомим, що його безпека залежить, в першу чергу, від власної поведінки.

Якщо ви вирішили здійснити занурення, то рекомендуємо дотримуватися простих правил поведінки на воді, виконання яких допоможе зберегти власне життя та здоров’я:

• Перед купанням бажано мати попередній досвід занурень в холодну воду.
  • Рекомендуємо усім, хто планує омиватися в холодній воді, перед зануренням розігрівати тіло, занурюватися лише по шию, не замочуючи голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Перебувати у воді можна не більше 10 секунд – трьох занурень цілком достатньо.
  • Якщо з вами дитина, то уважно слідкуйте за нею під час занурення.
  • Після виходу з води, необхідно добре розтерти тіло сухим рушником, одягнутися, виконати декілька інтенсивних фізичних вправ, випити гарячого чаю. Купання в холодній воді під впливом алкоголю категорично заборонено.

Дотримуйтеся цих правил і нехай свято пройде безпечно. Нагадуємо, Львівська ОВА рекомендує утриматися від традиційних купань та пірнань в ополонку на Водохреще.