Арт-простір для амбулаторних пацієнтів: у Західноукраїнському спеціалізованому медцентрі відкрили дитячу точку «Спільно»

На відкриття простору прийшли маленькі пацієнти, які очікували на прийом лікаря.

Відповідну кімнату розробили за підтримки ЮНІСЕФ.

Точка «Спільно» розрахована переважно на амбулаторних відвідувачів лікарні. Тут з малюками працюватимуть соціальний педагог-аніматор та психолог.

Пацієнти зі стаціонару також матимуть можливість перебувати в облаштованій кімнаті: для них у цілях безпеки виокремлять певний час та підберуть розваги.

«У нашій лікарні практика арт-терапії для дітей у стаціонарі існує ще з 1998 року. А зараз, дякуючи зусиллям та сприянню дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) та БО «Українська освітня платформа», маємо такий арт-простір і для амбулаторних пацієнтів», – зазначив директор ЗУСДМЦ Андрій Синюта.

Представниця Української освітньої платформаи, керівниця програми Громада для сім'ї І Community for family Маріанна Білик зауважила, що мета таких дитячих точок – надавати допомогу дітям з дітьми.

Спільна ініціатива щодо облаштування відповідних кімнат триває у Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях, починаючи з квітня цього року.

«Сім’ї з дітьми, особливо ті, які перебувають у закладах охорони здоров’я і потребують лікування, часом можуть потрапляти в обставини, які перешкоджають їхній соціалізації. Тож наші точки покликані вчасно виявляти та допомагати таким сім’ям. Корисне дозвілля – це те, що загалом потребують діти, які прийшли на обстеження, і особливо зараз, у час війни», – наголосила Маріанна Білик.

«Діти, потрапляючи у лікарню, дуже хвилюються. Щоб зняти напругу, треба їх чимось зацікавити. Тож такий дружній простір дає дитині почуття безпеки, відволікає від думок про маніпуляції і налаштовує на позитив», – пояснює Марія Сковрон, дитяча психологиня.

Дитяча точка «Спільно» буде корисною і для батьків, які зможуть залишити дитину на певний час з фахівцями.

Особливо це стане у пригоді сім’ям, де двоє чи більше дітей: адже поки одну дитину оглядатиме лікар, інша перебуватиме під опікою працівника.

Переглядів: 0