Армреслерка з Львівщини Анна Кушнір виборола два срібла на чемпіонаті світу серед незрячих

У Туреччині триває чемпіонат світу з армреслінгу. У складі національної збірної Україну на змаганнях представили 9 спортсменів.

Одразу дві медалі виборола представниця Львівщини Анна Кушнір. Спортсменка змагається серед незрячих армреслерок у ваговій категорії 60 кг. Дівчина родом з Рави-Руської.

В армспорт Анна прийшла шість років тому – побачила оголошення про чемпіонат області. Спочатку змагалась з усіма спортсменами, згодом почала професійніше виступати серед людей з інвалідністю. Тренується спортсменка у клубі «Львівські Леви» та у Львівській дитячо-юнацькій спортивній школі людей з інвалідністю «Галичина» під керівництвом Богдана Іваницького.

Це вже не перша медаль Анни на міжнародних змаганнях – вона дворазова призерка чемпіонату Європи та призерка чемпіонату світу. На цьогорічному чемпіонаті світу вона також виконала норматив майстра спорту України міжнародного класу. Аби здобувати такі високі місця на європейських та світових чемпіонатах, дівчина тренується п’ять днів на тиждень.

Загалом у світових змаганнях з пара армспорту взяли участь 1450 спортсменів із 54 країн світу. Національну команду України представляли 39 атлетів.

До слова, армспорт мають включити до програми Паралімпійських ігор 2028 року, тож попереду на спортсменів чекає багато тренувань та змагань за бали міжнародного рейтингу.