Американська компанія «HP» передала закладам профтехосвіти Львівщини 350 сучасних ноутбуків

Загальна вартість ноутбуків становить 4,5 млн гривень.

Заклади професійно-технічної освіти Львівщини отримали 350 портативних комп’ютерів для організації освітнього процесу в дистанційному форматі.

Сучасну техніку передала американська компанія «Hewlett-Packard», більш знана як «HP», для громадської організації «Junior Achievement Ukraine». Загальна вартість ноутбуків становить 4,5 млн гривень.

«Сьогодні для здобувачів професійно-технічної освіти важливо створити умови для якісного отримання практичних навичок, які вони зможуть застосувати після завершення навчання. Серед наших пріоритетів на наступний рік – зробити професійно-технічну освіту в області сучасною, потрібною і доступною, дати молоді дієві інструменти успішно будувати своє майбутнє, познайомити її з гравцями ринку, а також зберегти і примножити робочі місця в області. Багато закладів профтехосвіти в нашій області готові робити цікаві проєкти, тож ми завжди будемо підтримувати свіжі ідеї та допомагатимемо зміцнювати матеріально-технічну навчальну базу цих закладів», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Ліцензійне програмне забезпечення для ноутбуків надали в компанії «Microsoft», а профінансувала доставку навчальної техніки в Україну компанія «UPS».

«В Україні ми почали свою діяльність торік із Запорізької та Донецької областей. Це стало можливим завдяки партнерству з GIZ – Німецьким товариством міжнародного співробітництва. Наша організація запроваджує програми з фінансової грамотності та підприємництва для молоді. У наступному навчальному 2022/2023 році будемо активно працювати у Львівській та Чернівецькій областях. Ми щиро сподіваємось, що завдяки цим комп’ютерам наші учні будуть продовжувати вчитись, матимуть доступ до онлайн-програм», – розповів директор з розвитку «Junior Achievement Ukraine» Андрій Турак.

Портативні комп’ютери отримали 22 заклади ПТО Львівської області (по 15 ноутбуків) та ще 2 коледжі (по 10 ноутбуків), а саме:

 1. Бориславський професійний ліцей
 2. Вище професійне училище № 11 м. Червоноград
 3. Вище професійне училище № 35 м. Стрия
 4. Вище професійне училище № 71 м. Кам'янка-Бузька Львівської області
 5. Добротвірський професійний ліцей
 6. Золочівський професійний ліцей
 7. Миколаївський професійний ліцей
 8. Новояворівське вище професійне училище
 9. Стебницький професійний ліцей
 10. Самбірський професійний ліцей
 11. Львівське вище професійне училище інформаційно-комп’ютерних технологій
 12. Львівський професійний коледж готельно-туристичного  та ресторанного сервісу
 13. Міжрегіональний центр ПТО художнього моделювання і дизайну м. Львова
 14. Львівське вище професійне училище технологій та сервісу
 15. Львівське вище професійне політехнічне училище
 16. Львівське вище професійне училище харчових технологій
 17. Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва м. Львова
 18. Ставропігійське вище професійне училище м. Львова
 19. Львівське вище професійне училище дизайну та будівництва
 20. Львівське вище професійне училище побутового обслуговування
 21. Львівське вище професійне училище комп’ютерних технологій та будівництва
 22. Вище професійне училище № 20 м. Львова
 23. Львівський фаховий коледж харчової та переробної промисловості НУ харчових технологій
 24. Педагогічний коледж ЛНУ ім. Івана Франка

«Тривалий час режим навчання був, й подекуди залишається, дистанційним, однак освітній процес повинен бути на високому рівні. Це дійсно хороший подарунок як для наших дітей, які зможуть покращити свої знання, у тому числі під час роботи за ноутбуком, так і для вчителів. Наш заклад отримав 15 ноутбуків, які доповнять наш комп’ютерний клас. Дізнавшись про це, наші діти дуже зраділи», – поділилась заступниця директора Добротвірського професійного ліцею Оксана Лотоцька

Окрім цього, під час заходу відбулось нагородження закладів-учасників програми «Табір підприємництва» та посіли призові місця:

 1.   1 місце посіли учні Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу з бізнес-проєктом «Левчики». Команда пропонує екоблокноти з переробленого паперу.
 2. 2 місце – учні Львівського вищого професійного політехнічного училища із проєктом «HelpEasy.ua». Ідея полягає у створенні мобільного додатку для виклику екстрених служб у надзвичайних ситуаціях. За один клік екстрені служби отримають інформацію про місце перебування, групу крові, алергічні реакції.
 3.   3 місце – учні ДНЗ «Новояворівське вище професійне училище» з проєктом Shoppers. З джинсів, які вже зносились, пропонують створювати шопери з індивідуальними дизайнами.
Переглядів: 2