Аграріїв Яворівщини ознайомили з програмами підтримки у воєнний час

«Де взяти гроші мікро- та малому агровиробнику у військовий час?». Саме під такою назвою відбулась зустріч представників департаменту АПР Львівської ОВА з аграріями Яворівського району.

Виробники сільськогосподарської продукції дізнались про можливості залучення фінансового ресурсу з бюджетів усіх рівнів та від міжнародних проектів технічної допомоги.

«В умовах війни аграрне виробництво стало важливою галуззю в економіці України. Відтак для подальшого розвитку та наповнення місцевих бюджетів сьогодні аграрії потребують постійної підтримки з боку держави. Для сприяння розвитку суб’єктів мікро- та малого аграрного бізнесу в області реалізується Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області, на яку в 2023 році виділили 34,2 мільйони гривень», - зазначила директорка департаменту АПР Тетяна Гетьман.

Разом з тим, учасники дізнались про останні зміни земельного законодавства. З важливого: договори оренди, що були укладені аграріями з громадами у спрощеному режимі у воєнний час мають визначений термін – до року часу. Однак, за інформацією начальниці відділу розвитку аграрної інфраструктури та земельних відносин департаменту АПР Тетяни Борушок, зібрати урожай зможуть навіть, якщо закінчиться термін такого договору.

До теми: Гранти та програми кредитування: у Львівському районі провели робочу зустріч з аграріями.

З новим Порядком бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, а також Порядок та Критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період присутніх ознайомила начальниця управління продовольства та розвитку сільських територій Оксана Бакун.

Відповідно до розпорядження начальника обласної військової адміністрації від 28.02.2023 №101/0/5-23ВА та наказом Мінагрополітики від 21.02.2023 №223 (зі змінами) затверджені додаткові, до постанови КМУ від 27.01.2023 № 76, критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Під час зустрічі аграрії дізнались про програми кредитування від АТ «Ощадбанк». Крім цього, вони мали змогу отримати інформацію про можливості фінансового стимулювання суб’єктів підприємництва за працевлаштування певних категорій населення.