Аграріїв Самбірського району ознайомили з доступними програмами для підтримки галузі в умовах війни

На Львівщині тривають семінари щодо урядової грантової програми та обласної програми підтримки аграрного сектору економіки «єРобота». Сьогодні такий семінар відбувся у Самбірському районі для місцевих аграріїв.

Заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко спільно з дирекцією департаменту агропромислового розвитку ознайомили учасників з програмами підтримки, умовами участі в державній програмі «єРобота».

У Самбірському районі є 116 сільськогосподарських підприємств. Загальна площа посіву у них становить трохи більше 40 тис. га.  В галузі тваринництва господарську діяльність здійснюють 28 с/г підприємств, у тому числі молочне та м’ясне скотарство, свинарство та птахівництво.

Програма передбачає отримання грантів на розвиток власного бізнесу та іншими програми підтримки, зокрема:

  • Програма допомоги USAID Агро: «Підтримка ММСП зернового напрямку в доступі до послуг зі зберігання та сушки зерна». Мета – забезпечити малі та середні сг. додатковими потужностями та послугами з доробки, сушіння та зберігання зерна. Детальніше тут https://cutt.ly/YZ6keiq
  • Програма допомоги ЄС: «Підтримка фермерських господарств та інших виробників сільгосппродукції», яка передбачає бюджетну субсидію на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності та спеціальну бюджетну дотацію за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності. Детальніше тут https://cutt.ly/BXC7eqy

«Аграрії завжди потребували додаткового фінансового ресурсу на проведення польових робіт. І такі робочої зустрічі в районах дозволяють інформувати про види підтримки під час воєнного стану для українських аграріїв, як з державного бюджету, так і міжнародних грантів або технічної допомоги.   Малі сільгоспвиробники вже цієї осені зможуть скористатися підтримкою Євросоюзу, зареєструвавшись в Державному аграрному реєстрі, і отримати бюджетну дотацію на 1 га оброблюваних угідь або за утримання великої рогатої худоби»,  - зазначив Юрій Бучко.

Директор департаменту Тетяна Гетьман розповіла присутнім про програму «єРобота», де заявку та пакет документів для отримання таких грантів можна подати через Портал Дія.

«Сьогодні дрібні сільгоспвиробники є основним джерелом продовольчої безпеки країни та основними виробниками продукції для внутрішнього споживання. Для подальшого їх розвитку держава надає різні інструменти підтримки. І таким інструментом є державна програма «єРобота» в яку включені мікрогранти на започаткування власної справи до 250 тис. грн, на побудову теплиць у розмірі до 7 млн грн та на закладення плодово-ягідної культури - до 400 тис. грн на гектар, але не більше ніж на 25 гектарів», - зазначила Тетяна Гетьман.

Також під час заходу наголосили на важливих аспектах земельних відносин, які виникли в умовах воєнного стану та щодо впровадження Державного аграрного реєстру.

«В Самбірському районі ОМС передали в оренду аграріям за спрощеною процедурою на строк до одного року та без проведення аукціонів понад 2,8 тисячі гектарів сільськогосподарських земель, що становить близько 26 % площі від укладених угод по області (10,9 тис. га)», - зазначила заступник начальника управління-начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяна Борушок.

Наприкінці зустрічі відбулась екскурсія Самбірським молокозаводом.

Переглядів: 4