Аграрії зможуть отримати техніку для завантаження та розвантаження рукавів зі зберігання зерна

Найближчим часом оголосять про прийом заявок через Державний аграрний реєстр на отримання 105 комплектів допоміжної техніки.

Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) розпочали реалізацію другого етапу програми з надання фермерам рукавів для зберігання зерна.

«В межах програми окрім рукавів аграрії отримають комплект техніки для загрузки зерна. Один комплект техніки включає завантажувач, розвантажувач та 2 причепи бункери-перевантажувачі. Техніка буде надаватися з розрахунку один комплект на завантаження не менше 292 рукавів», – зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Денис Башлик.

Як повідомила директорка департаменту АПР Тетяна Гетьман, за підсумками першого етапу, 47 аграріїв Львівщини отримали 613 безкоштовних рукавів для зберігання зерна.

Додатково: проєкт реалізується Мінагрополітики та ФАО за фінансової підтримки Канади, Японії та Minderoo Foundation на загальну суму 60,5 млн доларів США.

Загалом, завдяки підтримці урядів Канади, Японії та Minderoo Foundation українські фермери отримають близько 31 000 зернових рукавів, місткістю 200 тон кожен, що забезпечить зберігання близько 30% від загальнонаціональної потреби. За попередніми оцінками потреба у зберіганні становить 15,7 млн тонн. Зберігати зерно у рукавах можна протягом 12-18 місяців.

Офіційний сайт Державного аграрного реєстру -  https://www.dar.gov.ua/