Аграрії одержали право на мікрогранти на суму 1,9 млн. гривень

Переможці програми мають створити 17 робочих місць.

Станом на 28 жовтня позитивне рішення Державного центру зайнятості отримали 8 суб’єктів господарювання в аграрному секторі економіки на загальну суму 1,9 млн грн мікрогрантів на створення власної справи або ж розширення бізнесу.

«Програма «Власна справа» - це безпрецедентна можливість отримати стартовий капітал на відкриття малого бізнесу. На етапі подачі заявки майбутній підприємець ризикує тільки власним часом. Це також чудова можливість безоплатно проаналізувати свій бізнес-план і адаптувати його до життєздатного сценарію, отримавши при цьому доступ до фінансування без обов’язкового власного внеску», - розказала директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Департамент агропромислового розвитку спільно з обласним центром зайнятості в ході виїзних зустрічей з сільськогосподарськими виробниками провели масштабну інформаційну кампанію щодо державної програми «єРобота» та умов участі.

Крім цього, щопонеділка та щочетверга Центр професійно-технічної освіти Центру зайнятості надає безкоштовні консультації щодо подачі заявок на програму та формування бізнес-плану, а також двічі на місяць проводить дводенні тренінги. Консультації щодо участі у програмі також можна отримати в департаменті.

Сільськогосподарські виробники області мають можливість отримати мікрогрант на створення бізнесу або ж розширення власного в сумі від 50 тис. грн до 250 тис. грн. в межах державної програми «єРобота», яка стартувала від 1 липня 2022 року. Обов’язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць та після отримання мікрогранту прийняття на них працівників або залучення до роботи у сімейному фермерському господарстві додаткових членів сімейного фермерського господарства.

Кошти мікрогранту заявники можуть спрямовувати на покриття наступних витрат:

  • придбання обладнання, необхідного для провадження господарської діяльності;
  • закупівля ліцензійного програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану (такі витрати повинні становити сумарно не більше 50 % розміру мікрогранту);
  • послуги маркетингу та реклами (такі витрати повинні становити не більше 10 % розміру мікрогранту);
  • орендна плата за нежитлове приміщення (такі витрати повинні становити не більше 25 % розміру мікрогранту);
  • орендна плата за обладнання (такі витрати повинні становити не більше 10 % розміру мікрогранту);
  • лізинг обладнання, крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування (такі витрати повинні становити не більше 50 % загального розміру мікрогранту);
  • використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

Наразі прийом заявок на всі напрямки програми «єРобота» триває. Подача заявки здійснюється через портал «Дія». Проєкт «єРобота» включає програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.

Переглядів: 0