Аграрії області активно подають документи на участь у державних програмах підтримки

З початку року на підтримку аграрного сектору Львівщини з державного бюджету надійшло 128,1 млн грн. До кінця року ця цифра зросте за рахунок державних програм, по яких рішення про надання підтримки ще не прийняті. Минулого року обсяг залучених коштів склав 120,5 млн грн.

Зокрема, Львівщина є лідером серед областей України з освоєння коштів спеціальної бюджетної дотації за утримання корів у фермерських господарствах. Відтак, дотацію в сумі 9,6 млн грн надано 77-ти фермерським господарствам за утримання 1,9 тис. корів. Минулого року таку підтримку отримали 55 фермерських господарств.

Також цього року державна підтримка суттєво вплинула на кількість офіційно зареєстрованих пасік. На Львівщині нараховується більше ніж 4,1 тис. пасік, в яких утримується понад 83,6 тис. бджолосімей. Дотацію в сумі 8,4 млн гривень у поточному році отримали 1843 пасічники за наявні 76,9 тис. бджолосімей.Так, у поточному році зареєстровано 2115 пасік, що складає 52 відсотки до усіх пасік. Минулого року частка зареєстрованих пасік складала лише 31 відсоток.

Активними учасниками державних програм стали та виробники плодів і ягід.  7 виробників здешевили вартість будівництва 6 об’єктів для зберігання 1 цеху для заморозки плодово-ягідної продукції та 1 лінії для сортування плодів і ягід на суму 38,5 млн грн, а 30 виробників подали документи на відшкодування вартості витрат придбання саджанців, встановлення шпалер та крапельного поливу на суму 19,2 млн грн. Минулого року таку підтримку отримали 14 виробників плодів і ягід.

Крім цього, у 2021 році запроваджено нову державну підтримку сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблювальних угідь. Заявки за цим напрямом подали 73 суб’єкти господарювання.