Аграрії мають право на компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб

Аграрії України цьогоріч можуть отримати компенсацію за працевлаштування переселенців. Як повідомили в департаменті агропромислового розвитку, це питання є особливо важливим під час проведення жнивної кампанії та на початку сезону збирання плодоовочевої продукції в підприємствах.

«Львівщина продовжує щоденно приймати вимушено переселених осіб і сьогодні доволі гостро стоїть питання їх  працевлаштування. У той самий час аграрії області шукають сезонних робочих на свої плантації. Наше завдання поєднати ці інтереси і ми це робимо у тісній комунікації між виробниками, центрами зайнятості та територіальними громадами, які надали прихисток внутрішньо переселеним особам»,- зазначила Тетяна Гетьман, директор департаменту.

Як пояснили в обласному центрі зайнятості, для вирішення питання працевлаштування переселених осіб Уряд України з резервного фонду виділив кошти для компенсації витрат роботодавців.

«Компенсація витрат надається у розмірі 6500 гривень щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення. Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування ВПО»,- повідомив Василь Барилюк, керівник обласного центру зайнятості.

Станом на 3 червня 202 роботодавці подали документи до Львівської обласної служби зайнятості для отримання компенсації витрат з оплати праці за працевлаштування 399 осіб, що офіційно визнані внутрішньо переміщеними.

Для реалізації урядової програми Львівська область вже профінансована на суму 559 тис. грн.

В основному пакети документів для отримання державної допомоги подали суб’єкти господарювання переробної промисловості (виробництво), заклади гуртової та роздрібної торгівлі, організації харчування, установи, що ведуть діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, професійної, наукової та технічної діяльності, сільського господарства та будівництва тощо.

З детальною інформацією про порядок компенсації витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО можна ознайомитись у презентації за посиланням.

Переглядів: 0