Аграрії Львівщини зібрали понад 60% посівних площ пізніх культур

Затяжні вересневі дощі внесли корективи у технологічні терміни збирання пізніх культур. Проте аграрії прогнозують завершити їх збір, окрім кукурудзи, вже у першій декаді листопада.

На полях сільськогосподарських підприємств Львівщини обмолотили понад 60 % площ пізніх зернових та олійних культур, зокрема врожаї сої, соняшнику та гречки зібрали на 80% площ.

Інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА.

У фізичній величині це 139,3 тис га, зокрема олійних – 124,7 тис га, зернових – 14,6 тис га.

За оперативною інформацією станом на сьогодні сільськогосподарські підприємства  з олійних культур зібрали: соняшнику - 83,2 тис тонн з площі 35 тис га (87,4% до площі посіву), урожайність з цієї площі складає 23,8 ц/га;  сої  - 218,1 тис тонн з площі 89,7 тис га (82,3% до посіву), урожайність складає 24,3 ц/га.

Найбільше олійних культур зібрали у Червоноградському, Львівському та Золочівському районах: відповідно 99%, 87% та 82 % до площ посіву. В інших районах - в межах 75-80%.

З пізніх зернових продовжують збір гречки, площі якої у поточному році сільгоспвиробники збільшили на 58,7% до минулого року. Цю культуру зібрали на площі 5,6 тис га (88,2%), намолотили 7,8 тис тонн зерна урожайністю 14,1 ц/га.

У шести районах, окрім Стрийського, сільгосппідприємства розпочали збирати кукурудзу на зерно, посівні площі якої у поточному році становлять  80,5 тис га, збільшені на 1,6 % до минулого року.  На сьогодні вже зібрали  9 тис га кукурудзи (11,1 % посівних площ).

«Затяжні вересневі дощі внесли корективи у технологічні терміни збирання пізніх культур. Як наслідок збирання затягнулось у часі приблизно на три тижні. Це вплинуло і на врожайність олійних культур, яка нижча на 7-10% у порівнянні з минулим роком. Проте аграрії прогнозують завершити збирання пізніх культур, окрім кукурудзи, вже у першій декаді листопада», - зазначила  директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Тетяна Гетьман.

Переглядів: 0