Аграрії Львівщини мають 3 місяці на реєстрацію права користування ділянками, отриманими під час воєнного стану

Якщо упродовж трьох місяців право оренди земельної ділянки не буде зареєстровано, договір оренди земельної ділянки вважається припиненим.

Відповідно до Закону України (№ 2698-IX) до 19 січня наступного року необхідно здійснити державну реєстрацію речових прав на сільськогосподарські земельні ділянки, отримані в користування за спрощеною процедурою строком до 1 року на період дії воєнного стану.

Йдеться про земельні ділянки, що перебувають на праві постійного користування у фермерів та які передані в оренду іншим аграріям на період війни, а також ділянки, щодо яких уклали договори про передачу права землекористування.

Важливо! Не потрібно реєструвати право оренди комунальних с/г земель, які були укладені за спрощеною процедурою без проведення земельних аукціонів з територіальними громадами.

«Оскільки відповідно до положень Закону України передбачена необхідність орендарю (суборендарю) протягом двох місяців подати заяву про державну реєстрацію права користування, а Закон набрав чинності 19 листопада, то в аграріїв залишилося не так багато часу. У разі, якщо протягом 3 місяців право оренди земельної ділянки не зареєструють, договір оренди земельної ділянки вважається припиненим. Однак, у зв’язку з невнесенням до Державного реєстру прав відомостей про реєстрацію відповідного права або відомостей про поновлення відповідного договору до збирання врожаю, посіяного землекористувачем на земельній ділянці, землекористувач має право на збирання такого врожаю», - зазначила директорка департаменту Тетяна Гетьман.

Загалом на Львівщині необхідно зареєструвати відповідне право стосовно 2628 ділянок.

Переглядів: 0