7 громад Львівщини отримали інклюзивні автобуси «Школярик»

Їх придбали за кошти державного та обласного бюджетів у співфінансуванні з громадами.

Сьогодні, 17 січня, у 7 громад Львівщини вирушили нові шкільні автобуси. Їх закупили замість тих, які вилучили на потреби війська, а також тих, у яких завершується термін експлуатації.

Автобуси отримали: Мостиська, Новояворівська, Заболотцівська, Новороздільська, Поморянська, Рава-Руська, Бродівська громади. Усі 7 автобусів облаштовані під потреби дітей з інвалідністю – у салонах цих автобусів встановлений автоматичний пандус.

Це частина автобусів, які наша область закупила минулого року. Нагадаємо, перші 10 автобусів громадам передали у жовтні. Загалом на умовах співфінансування планується закупити 126 автобусів, з них 8 – інклюзивні. 58 автобусів (включно з тими, які передали сьогодні) – вже вирушили у громади.

Ключі та документи представникам громад передав заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

«Сьогодні передали сім інклюзивних «Школяриків», які облаштовані для потреб дітей з інвалідністю. Один такий автобус у грудні вже передали в навчально-реабілітаційний центр «Левеня».

Вартість 126 автобусів становить 303 млн грн, з яких кошти обласного бюджету та освітня субвенція з державного бюджету для Львівщини – 143 млн грн, частка співфінансування від громад – 160  млн грн. Загалом до кінця березня автобуси отримають 57 громад, які долучилися до співфінансування.

Забезпечення дітям якісних освітніх послуг залежить не лише від педагогів і самої школи, а й від умов доїзду до школи. Прагнемо створити для наших дітей європейське суспільство і комфортні умови навчання», – зазначив Іван Собко.

Додамо, що при розподілі «Школяриків» громадам акцентують увагу на ефективно упорядкованій освітній мережі на територіях, кількості дітей, які потребують довезення до навчання, відсотку співфінансування закупівлі автобусів.

Проведення закупівлі стало можливим завдяки тому, що у Львівській ОВА напрацювали проєкт зі співфінансування «Школяриків» у співпраці з бюджетами громад. На звернення Львівської ОВА Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови №590, що дозволило виділити кошти і проводити закупівлю.

Автобуси виготовило одне з провідних українських підприємств з автобусобудування.