60 млн грн передбачено в обласному бюджеті для забезпечення навчання дітей з особливими освітніми потребами

Навіть під час воєнного стану держава повноцінно піклується про задоволення потреб дітей з особливими освітніми потребами. І Львівщина не виняток. На такі видатки у поточному році в обласному бюджеті передбачено майже 60 млн грн, з яких вже профінансовано 18,8 млн грн на оплату праці педагогічним працівникам інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ).

Окрім того, уряд  26 та 29 квітня поточного року ухвалив низку змін до нормативно-правових актів щодо організації інклюзивного навчання, розширення переліку завдань на період дії воєнного стану у закладах дошкільної та загальної середньої освіти.

«Зміни спрощують процедуру проведення та надання комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з підготовкою відповідного висновку працівниками ІРЦ з одного місяця до п’яти робочих днів. Також сприяють створенню належних умов для звернення до ІРЦ осіб, які супроводжують групи внутрішньо переміщених дітей і потребують додаткової підтримки.

Сьогодні  послугами 31-ого ІРЦ області користуються більше 10 тисяч дітей з особливими освітніми потребами, з яких 846 – вимушено змінили своє місце перебування. Наявних коштів достатньо аби забезпечити надання такої послуги усім дітям області, які цього потребують, зокрема й тим, які перебувають на Львівщині через збройну агресію росії», – зазначив заступник начальника ЛОВА Іван Собко.

Новими завданнями інклюзивно-ресурсних центрів є:

  • здійснювати системний кваліфікований супровід дітей з особливо освітніми потребами, які вимушено змінили місце проживання (перебування) та зараховані до інклюзивних класів (груп) або здобувають освіту дистанційно;
  • надавати інформаційну підтримку батькам таких дітей щодо закладів, у яких дитина може продовжувати навчання та одержувати психологічну, соціальну та іншу допомогу.

Постанови КМУ:

- від 26.04.2022 № 483 «Про внесення змін, до порядків затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 10.04.2019 № 530 і від 15.09.2021 № 957» http://surl.li/cboni

-         від 29.04.2022 № 493 «Про внесення змін до Положення про інклюзивно-ресурсний центр http://surl.li/cbdaj

Переглядів: 0