5500 ВПО отримали фінансову допомогу в межах співробітництва Львівської ОВА з фондом «Паляниця»

Як повідомив заступник начальника Львівської ОВА Олександр Кулепін, з понад 400 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які проживають на Львівщині лише 250 тисяч є офіційно зареєстрованими.

«Допомога саме цим людям є одним з наших пріоритетів. Ми намагаємося допомогти не лише прихистком, але й фінансово. Саме тому наприкінці весни розпочали співпрацю з фондом «Паляниця». Завдяки такому співробітництву нам вдалося залучити понад 1 млн 200 тисяч доларів фінансової допомоги для ВПО. Кооперацію з благодійною ініціативою «Паляниця» ми розпочали наприкінці травня. Під час нашої першої зустрічі ми домовилися про виділення фінансової допомоги для 500 осіб, але наша ціль була у десять разів більшою і ми її не лише досягнули, але й перевиконали», – наголосив Олександр Кулепін.

Співзасновник благодійної ініціативи «Паляниця» Антон Кошелєв розповів, що від початку війни фонд спеціалізувався на кількох напрямах: медицина, робота з внутрішньо переміщеними та забезпечення сухпайками.

«Одного дня до нас звернулася компанія Binance з ініціативою допомогти внутрішньо переміщеним особам. Я своєю чергою звернувся до Львівської ОВА, на що радо відгукнулися і ми розпочали нашу співпрацю. Разом ми пропрацювали механізм виплат для внутрішньо переміщених осіб. Специфіка цих виплат у тому, що суми, які виділяли, були в криптовалюті, які надалі конвертували в гривні та виводили на карточки людей, яким спрямовувалася допомога. Людина повинна була зареєструватися в додатку для внесення до реєстру, у межах якого виплачували таку допомогу». – Пояснив Антон Кошелєв.

Олександр Кулепін зазначив, що у пріоритеті виплат в межах програми були  жінки з дітьми та інші вразливі категорії людей.

«Ми розуміли, що однією з наших цільових аудиторій також є люди 50-60 років, які часто не мали смартфонів. Тому у прихистках цим людям допомагали переміщені особи молодшого віку, які є активними користувачами гаджетів. У якийсь момент люди дізналися про цю ініціативу та зверталися до нас задля отримання виплат. Загалом 7500 людей отримали фінансову допомогу в межах України і з них 5500 – ті, які проживають на території Львівської області», – розповів Олександр Кулепін.

Антон Кошелєв зазначив, що закриття програми не означає, що виплати зупинилася.

«Більшість уже отримали усі виплати, які розбивали на три платежі: по 75 доларів виділяли впродовж трьох місяців. Останні люди отримають всю суму упродовж місяця-півтора. Через декілька тижнів також повинна відбутися конференція Binance charity в Лондоні, на якій узгодять подальші благодійні ініціативи криптобіржі. Наш фонд звертатиметься до компанії Binance для забезпечення прихистків для ВПО, щоб вони змогли пережити цю зиму в теплі та комфорті», – додав Антон Кошелєв.

«Хочу подякувати команді «Паляниця», департаменту соціального захисту Львівської ОВА та Головному управлінню національної соціальної сервісної служби у Львівській області, які долучилися та допомогли організовано надати доступ до прихистків, допомогли інформаційно ознайомити нашу цільову аудиторію та забезпечили взаємодію між командою «Паляниці» та усіма прихистками», – подякував Олександр Кулепін.

Зараз досвід програми досліджують в американському університеті Берклі. У майбутньому це дослідження використають для екстреної допомоги людям у скрутних ситуаціях, а саме фінансових виплат у криптовалюті.

Переглядів: 0