400 тисяч документів доступні онлайн: на Львівщині працює онлайн-платформа обласного архіву

Сьогодні, 26 грудня, у Львівській обласній військовій адміністрації відбулася презентація результатів виконання заходів інформатизації Державного архіву Львівської області.

Як повідомили у межах заходу від жовтня місяця цього року до цього моменту вдалося запустити нову цифрову платформу державного архіву, на якій користувачі отримують доступ до всіх оцифрованих документів архіву. Також в межах проєкту вдалось оцифрувати 200 тис сторінок справ. Окрім того платформа дозволила відобразити ще 200 тисяч сторінок, які архів оцифрував за попередні роки, в тому числі фонди від 18 століття. Це стало можливим завдяки виконанню програми інформатизації «Цифрова Львівщина».

«Наша мета - це збереження архівних фондів та забезпечення рівного доступу до них. Інформатизація архіву дозволяє досягти дві цілі одночасно, адже цифрові документи можна переглядати з будь-якого куточка світу, і їх не треба видавати на руки, а отже їх не можна пошкодити чи знищити. У межах виділених коштів з обласного бюджету нам вдалося виконати всі необхідні роботи, які привели до того результату, який ми очікували», - сказав профільний заступник начальника Львівської ОВА Олександр Кулепін.

Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов розповів, що за роки незалежності в Україні не існувало програм оцифрування державних архівів.

«Львівська область стала першою, яка реалізувала подібний проєкт серед державних архівів областей. Оцифрування є однією з форм збереження нашої культурної спадщини. Війна вкотре підкреслила важливість цього процесу», - наголосив Анатолій Хромов.

Директорка Державного архіву Львівської області Ірина Мартенс розповіла, що тут зберігаються понад 2,5 млн документів і він вважається найбільшим в Україні.

«Ми відстежуємо тенденції які документи є найбільш затребуваними для першочерговості їхнього оцифрування, адже попит на певні групи документів змінюється як і інтереси людей у доступі до них. Для дослідників документів, зокрема істориків, науковців чи студентів, робота з оцифрованими документами стане більш зручною, адже не буде необхідності іти в архів для отримання доступу до такого документа. Завдяки програмі «Цифрова Львівщина» нам вдалося придбати необхідні програмні засоби та навчити наших співробітників поводженню з ним», - резюмувала Ірина Мартенс.

Ознайомитися з оцифрованими документами можна перейшовши за посиланням.

Переглядів: 6