25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства відносно жінок у 2000 році й запропонувала урядам, міжнародним організаціям і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми. Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН - A/RES/54/134.

Символом проти всіх форм насильства над жінками є біла стрічка.

Важливим є увага до кожного факту порушення прав людини та чітка злагоджена взаємодія усіх органів влади та громадськості у захисті прав людини. З цього огляду, важливим стратегічним документом є Національна стратегія з прав людини, у підготовці якої брав участь Офіс Уповноваженого і пропозиції Уповноваженого враховані під час напрацювань цього документу.

Україна як держава докладає зусиль, аби викорінити насильство в сім‘ї: країна приєдналася до кампанії ООН проти побутового насильства; підписано Указ Президента «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства».

Ситуація щодо  домашнього та ґендерно зумовленого насильства перебуває на особистому контролі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Переглядів: 0