У вечірньому зверненні Глава держави відзначив роботу воїнів 80 окремої десантно-штурмової бригади.

Вісімнадцять із вісімнадцяти ракет збили над Київщиною учора, 16 травня. Україна постійно працює над тим, щоб отримати від міжнародних партнерів системи Patriot, IRIS-T, Crotale, Hawk, NASAMS для захисту неба.

«Учора ми домовились у Британії з Ріші, паном Премʼєр-міністром, що працюватимемо над коаліцією винищувачів – тренування, літаки, результати. Учора ж це підтримав пан Президент Франції Макрон, а сьогодні підтримав пан Премʼєр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Хороший початок коаліції! Дякую всім!», - розповів Президент України.

Глава держави закликав пам’ятати, яких зусиль варта така зброя для України. Скільки часу, енергії, аргументів, зустрічей, інформаційної роботи дали змогу збудувати таку систему ППО.

«Це колосальна робота. І я дякую кожному і кожній, хто до неї залучений! На всіх рівнях. День за днем, місяць за місяцем наша команда діяла заради того, щоб у нас був захист неба. Колись ми чули, що Patriot – це нібито нереально. А зараз ось вони, Patriot. І це ще не все, що ми забезпечимо для України! Ми – разом із партнерами України – зробимо захист від терору максимально міцним», - зазначив Володимир Зеленський.

Учора Президент Україні провів засідання Ставки та заслухав доповіді командувачів оперативних напрямків, головкома, урядовців, які відповідають за забезпечення оборони, розвідки.

«Дуже важлива доповідь генерала Сирського – щодо ситуації на Бахмутському напрямку. Я дякую всім нашим бійцям там, кожному солдату, сержанту, офіцеру, які роблять надлюдські речі на цьому напрямку. Молодці всі! А особливо я хочу відзначити 5-ту окрему штурмову бригаду, десантників «Вісімдесятки» та воїнів 57-ї окремої мотопіхотної бригади. Ваша сміливість, ваша рішучість і ваші успіхи в знищенні ворога – це надзвичайно важливо!», - Глава держави.

Також Президент відзначив бійців на Таврійському напрямку. «Сімдесятдевʼятка» – славетна 79-та окрема десантно-штурмова бригада, артилеристи 55-ї окремої артилерійської бригади, 74-й окремий розвідувальний батальйон, 116-та окрема бригада територіальної оборони, 128-ма окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада.

Переглядів: 2