17 листопада – Міжнародний день передчасно народженої дитини

Щороку у світі недоношеними народжуються близько 20 млн дітей. В Україні впродовж останніх років частота передчасних пологів коливалася в межах 3-5%. У Львівській області щорічно понад 1000 немовлят народжуються передчасно.

Ідея запровадження Дня передчасно народженої дитини полягає у можливості публічно і широко говорити про необхідність вирішення нагальних завдань, з якими стикаються лікарі та сім'ї з недоношеними дітьми, допомогти знайти їм підтримку і розуміння. Адже недоношеність — проблема, з якою сім'ї та суспільство стикаються незалежно від рівня добробуту та соціального статусу.

Міжнародний день запровадили у 2008 році Європейським фондом допомоги новонародженим (англ. European Foundation for the Care of Newborn Infants, EFCNI).

"За 9 місяців у Львівській області народилося всього 16062 дитини, з них - 845 передчасно (5,2%, зазвичай щорічно в межах 5%). Для передчасно народжених дітей характерною є функціональна незрілість центральної нервової системи, терморегуляції, органів дихання, травлення, кровообігу, кровотворення, імунної системи. Це пояснюється випаданням того терміну вагітності, під час якого відбувається тренування цих систем, що забезпечують пристосування дитини до нових для неї умов позаутробного існування. У Львівській області створені всі умови для надання допомоги найменшим мешканцям, від 500 г при народженні", - розповіла експерту депаратменту охорони здоров'я ЛОДА з неонатології та інтенсивної терапії новонароджених Ольга Децик.
За рекомендаціями ВООЗ, недоношеною вважають дитину, яка народилася передчасно, тобто у разі терміну вагітності менше ніж 37 повних тижнів. Недоношені діти звичайно належать до так званої категорії немовлят із малою масою тіла під час народження (менше ніж 2500 г).

Вперше святкування Міжнародного дня передчасно народженої дитини відбулося в 2009 році — в цей день у Відні на площі Святого Михайла професори університетської клініки Арнольд Поллак і Ангеліка Бергер запустили в небо одночасно 500 білих куль — відповідно числу недоношених дітей, які народилися у Відні протягом року.

Фіолетовий колір найчастіше використовують для позначення проблеми недоношених дітей. В цей день архітектурні споруди всього світу підсвічують фіолетовим кольором. Акцію проводили з Ніагарським водоспадом, будівлею Емпайр-Стейт-Білдінг у Нью-Йорку, Босфорським мостом у Стамбулі.

Переглядів: 9