14 інноваційних проєктів змагатимуться за перемогу в межах пілотної обласної програми департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації у межах реалізації Програми сприяння інноваційному та науково-технологічному розвитку у Львівській області на 2021-2025 роки завершив прийом заявок на конкурс інноваційних проєктів. Конкурс передбачений для закладів вищої освіти, науково-дослідних установ, наукових парків у партнерстві з суб’єктами господарювання, що зареєстровані та здійснюють господарську діяльність на території Львівської області.

«Це пілотна програма, аналогів якої немає в Україні. Мета програми – на практиці втілити в життя ціль №1 Стратегії розвитку Львівщини до 2027 року «Конкурентоспроможна економіка на засадах смарт-спеціалізації, - зазначає голова Львівської ОДА Максим Козицький. - Вважаю дуже позитивним сигналом для інноваційного розвитку області не лише той факт, що депутати обласної ради затвердили таку бюджетну програму, а й те, що наука з бізнесом продемонстрували готовність до співпраці у форматі бізнес – наука – влада. Сподіваюся, що переможцям Конкурсу вдасться повністю втілити в життя свої проєкти».

На конкурс подали 14 проєктів із загальною сумою фінансування 14,5 млн грн. Заклади науки, спільно з бізнесом, готові залучити до реалізації цих проектів 5,8 млн грн власних коштів.

Загалом 7 передових закладів вищої освіти, наукових парків та науково-дослідних інституцій області взяли участь у конкурсі:

Науковий парк Національного університету «Львівська політехніка»:
1. Розроблення системи водневого очищення автомобільних двигунів внутрішнього згоряння
2. Експерементальне виробництво стінових матеріалів для "зеленого" будівництва та спорудження демонстраційної моделі екобудівлі
3. Виробництво триколісних електросамокатів для людей з обмеженими можливостями
4. Розроблення бездротової системи "Black Box" для аварійного контролювання роботи механізмів
5. Розроблення електролізера з твердополімерним електролітом
Львівський національний університет імені Івана Франка:
6. Розвиток міжнародних бізнес-комунікацій підприємств Львівщини засобами цифрової та публічної дипломатії
7. Технологія реагентного очищення фільтрів полігонів твердих побутових відходів: вузол змішування реагентів
8. Нові екологічно безпечні евтектичні припої різного функціонального призначення
9. Дослідницько-освітній хаб технологій штучного інтелекту "AIT Research&Learning HUB"

Національний університет «Львівська Політехніка»:
10. Створення мережі опорних пунктів збору і первинної обробки відходів пластику у Львівській області

Український католицький університет:
11. Інформаційно-програмний комплекс для оптимізації вивезення сміття з населених пунктів "ОтпиСміт"

Львівська національна академія мистецтв:
12. ЛНАМ - центр розвитку інновацій та креативності

Львівський національний аграрний університет:
13. Розробка концепції створення інноваційної малої молочної ферми

Інститут регіональних досліджень імені М. Долішнього НАНУ:
14. Формування інноваційної медичної екосистеми регіону в контексті підвищення конкурентоспроможності Львівщини

Переможців конкурсу оголосять після того, як експерти оцінять проєкти та затвердження їх переліку на відповідному засідання Конкурсної ради. Про що учасників конкурсу та громадськість буде повідомлено додатково.