10 жовтня – Всесвітній день зору

Кожен другий четвер у жовтні відзначається Всесвітній день зору. Це реальний привід подумати про наявні причини, які загрожують виникненням зорових дисфункцій та порушень зору, іноді призводять до повної сліпоти, а також про ефективні заходи реабілітації, але найголовніше — про заходи профілактики здоров'я органу зору.

На жаль, дуже часто — це результат запізнілого звернення за медичною допомогою або реабілітацією. Проблема ускладнюється і тим, що багато захворювань очей починаються, а потім і протікають безсимптомно, тому людина йде до фахівця тільки тоді, коли погіршився зір починає заподіювати дискомфорт.

Сьогодні які раніше вважалися притаманними зрілого віку захворювання, такі як глаукома і катаракта, дуже часто зустрічаються і у молоді. Адже навіть молоді люди все рідше присвячують вільний час активного руху, прогулянкам і загартовуванню, проводячи дозвілля перед екраном телевізора. Результатом перенапруження очей стає поява сухості, почервоніння склер, сльозогінність. Крім хвороб очей, погіршення зору може виявитися супутнім симптомом пухлин мозку або розвинутися внаслідок цукрового діабету. Погіршення зору у дітей найчастіше є ознакою нестачі вітаміну А.

Крім того, втрату зору у молодого покоління дуже часто провокує надмірне захоплення комп'ютерними іграми або безперервна тривала робота за монітором без перерв та обов'язкової зарядки для очей.

Чому це відбувається? Деяким людям не дає відволіктися напружений офісний графік, інші просто не вірять, що навіть прості заходи, які можуть запобігти виникнення проблем із зором.

І все ж, офтальмологи довели, що гострота зору може бути збережена за допомогою цих нескладних заходів профілактики:

• Масаж очей і спеціальні вправи, які виконуються по декілька підходів в день, тримають в тонусі м'язи очі, знімають напругу і значно покращують кровопостачання.

• Дієвий метод підвищити обсяг акомодації ока – це переклад погляду з предмета, що знаходиться поруч на дальній. Поперемінне сильне зажмурення, а потім розслаблення очей, дасть відмінно тренування для внутрішніх очних м'язів.

• Перерви в роботі обов'язкові. Кожні 2 години роботи перед монітором повинні перериватися п'ятнадцятихвилинний відпочинок, навіть коли ви ще не відчуваєте втоми.

• Профілактичні огляди. Вони необхідні два рази в рік, щоб пройти хоча б мінімум діагностичних процедур що контролює стан очного дна, внутрішньоочного тиску, і звичайно, гостроту зору. Причому людям, які мають генетичну схильність до розвитку захворювань очей, а також страждають від надмірної ваги, діабету або артеріальної гіпертензії, забувати про візити до офтальмолога ніяк не можна.

Заходи, присвячені Дню зору в різних країнах, зазвичай включають численні просвітницькі акції, безкоштовні профілактичні огляди населення, консультації фахівців-офтальмологів.

Щоб цей яскравий світ продовжував грати всіма барвами, а не поринув у темряву, турбота про здоров'я очей повинна бути постійною!

Переглядів: 3