10,2 млн грн скерують на пільгове кредитування дрібних товаровиробників області

З метою сприяння розвитку суб’єктів мікро- та малого  аграрного бізнесу в області реалізується Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, на яку в 2021 році виділено 20,3 млн грн. Одним із напрямів Комплексної програми є пільгове кредитування дрібних товаровиробників області, на яке заплановано спрямувати 10,2 млн грн. Кредити надаються на конкурсній та поворотній основі під 5% річних у розмірі до 700 тис грн. терміном до 5 років.

Власною історією започаткування бізнесу поділилась Оксана Копець, яка  розпочала свою власну справу з вирощування лохини. За отримані кредитні кошти придбала систему крапельного поливу та саджанці лохини.

«З нуля все починаємо, досвіду взагалі дуже мало, але є бажання працювати. Наразі  встановили систему крапельного поливу та посадили лохину на 3,13 га», — розповідає п. Оксана.

Мрія Андрія Бокала стала реальністю і переросла в сімейний бізнес з вирощування кроликів. Андрій також став учасником Комплексної програми і отримав кредитні кошти на розвиток кролиної ферми.

«Вирощування кролів - перспективний напрямок бізнесу, адже ринок ще не заповнений продукцією, конкуренція не висока і є можливість збільшувати поголів’я м’ясних порід» - ділиться своїми планами п. Андрій.

Загалом у поточному році програмою скористались 15 сільськогосподарських виробників на загальну суму 8,7 млн грн.

Нагадуємо, що Львівським обласним фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі й надалі продовжує прийом документів на отримання пільгових кредитів для реалізації бізнес-планів.

«Працювати на себе та мати власну справу – мріє кожна молода людина. А найперспективнішим для реалізації стартапів, або просто підприємницьких амбіцій експерти вважають аграрний бізнес. І сьогодні основне завдання департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації – допомогти молодим людям стати успішними», - зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман.