Звіт завідувача сектору з питань цивільного захисту Яворівської райдержадміністрації Володимира Комара

10 січня 2019 року завідувач сектору з питань цивільного захисту Яворівської райдержадміністрації Володимир Комар публічно прозвітував про проведену роботу сектору за 2018  рік, а також проінформувала про план роботи сектору на 2019 рік.

Звіт про виконання основних заходів цивільного

У 2018 році на території району надзвичайних ситуацій не виникало(2015рік-не було НС, 2016 рік-1 НС, 2017 рік-не було НС), але було ряд резонансних некласифікованих подій, в ході яких:

  • у січні-лютому-грудні внаслідок снігових заметів проводилась розчистка доріг. Проводився цілодобовий моніторинг стану інфраструктури життєдіяльності району та організація роботи щодо її відновлення;
  • у січні на території Свидницької сільської ради сталося забруднення невідомою речовиною річки Ретичин, прийнятими заходами річка була очищена;
  • внаслідок підвищення захворюваності на кір, грип та гострі респіраторні вірусні інфекції у районі, продовжувались канікули та призупинялось навчання в закладах освіти.
  • у пожежонебезпечний період проводилась попереджувальна робота з недопущення виникнення загорянь в екосистемах району.

впродовж року, внаслідок сильних вітрів відбувались значні пошкодження ЛЕП та будівель (особливо у м.Яворів 12 червня). Проводився цілодобовий моніторинг стану інфраструктури життєдіяльності району та організація роботи щодо її відновлення;
- у грудні організовувались та проводились заходи на підприємстві ТЗОВ  «Бадер Україна» в  с.Кожичі щодо ліквідації захворюваності на кір.

Для зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру та покращання екологічного стану в районі у 2018 році проведено такі основні заходи:
14 березня 2018 року проведено тренування з органами управління та силами цивільного захисту районної ланки територіальної підсистеми ЄДСЦЗ Львівської області за темою: “Координація діяльності органів управління та формувань районної ланки територіальних ланок підсистеми ЄДСЦЗ Львівської області щодо виконання завдань з організації безпечного пропуску весняного льодоходу та повені”.

27 вересня 2018 року проведено тренування з органами управління та силами цивільного захисту Яворівської районної ланки територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ Львівської області за темою: “Дії органів управління та сил ЦЗ Старичівської сільської ради, служб ЦЗ району та підрозділів військової частини А4150 при виконанні заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків. Організація взаємодії державних органів влади з органами місцевого самоврядування та підрозділів військової частини А4150 в разі виникнення НС на складах РАО”.

30 жовтня 2018 року проведено штабне тренування з органами управління та силами цивільного захисту Яворівської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області за темою: “Координація дій органів управління та сил цивільного захисту Яворівської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області при виконанні завдань в складних умовах осінньо-зимового періоду”.

4-5 листопада 2018 року проведено штабне тренування з органами управління та силами цивільного захисту Яворівської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області за темою: «Дії органів управління цивільного захисту Яворівської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області у разі переведення з режиму функціонування в мирний час на режим функціонування в особливий період».

З резервного фонду районного бюджету у 2018 році виділено :

- 65160 гривень на які придбано для автомобілів марки КрАЗ філії "Яворівська ДЕД" :  - грейдерних ножів -16 шт. та шин – 2 шт.
- 42480  гривень для оплати послуг з дератизації приміщень та профілактичної дезінфекції води в колодязях та для проведення дослідження питної води на території району
- 28 525 гривень для створення матеріального резерву з ліквідації африканської чуми свиней, у разі виникнення спалаху інфекції на які придбано для Яворівської районної державної лікарні ветеринарної медицини: оприскувачів 12 л.  - на 3 175 (три тисячі сто сімдесят п’ять) гривень;
- костюмів робочих з логотипом - на 21 750 (двадцять одна тисяча сімсот п’ятдесят) гривень;
- костюмів ПВХ М – на 3 600 (три тисячі шістсот) гривень.
За останні роки значно покращився стан цивільного захисту населення, і це видно по коштах, які витрачено із резервного фонду районного бюджету:  2014 рік-82,8 тис. грн., 2015 рік – 250 тис.грн., 2016 рік – 403 тис.грн., 2017 рік – 485 тис.грн., 2018 рік – 525 тис.грн.

 Крім цього, відповідно до Комплексної програми розвитку цивільного захисту та забезпечення техногенно-екологічної безпеки Яворівського району на 2015-2018 роки нами значно покращено стан оповіщення населення, протипожежний стан району (придбано 5 мотопомп, 2 мінігенератори, засоби захисту органів дихання пожежних-рятівників , необхідні інструменти для проведення рятувальних заходів і інш.).

Все це в комплексі дало те, що нам вдалося зменшити витрати паливно-мастильних матеріалів для попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (2015 рік – 6290 л., 2016 рік – 13667 л., 2017 рік – 7416 л., 2018 рік – 4570 л.
У 2018 році для ліквідації наслідків надзвичайних обставин з резервного фонду  районного бюджету  виділено для потерпілих 30 сімей 131 тис. грн. ( 2014 рік –для потерпілих 8 сімей  13000грн., 2015 рік- для потерпілих 30 сімей 75635 грн., 2016 рік- для потерпілих 12 сімей 50500 грн., 2017 рік - для потерпілих 14 сімей 76000 грн.).

Основні завдання сектору на 2019 рік:

  • Враховуючи соціально-політичну та техногенно-екологічну ситуацію в районі у поточному році основними завданнями цивільного захисту району є:
  • Проведення спеціальних об’єктових навчань (тренувань) на всіх підприємствах району під час яких особливу увагу звернути на підготовку захисних споруд, найпростіших укриттів для населення, попередження проявів терористичних актів та питання проведення евакуації працівників підприємств та населення.
  • Недопущення виникнення пожеж в місцях скупчення людей, в екосистемах, особливо в лісах і на торфополях.
  • Забезпечити безпечне проведення відпочинку населення району на воді.
  • Покращення системи оповіщення району (на даний час працює 743 радіоточки у 14 н.п. району). Встановити вуличні гучномовці та електросирени в населених пунктах району.

Якісно підготовитись до осінньо-зимового періоду 2019-2020 року

Переглядів: 155