Загроза виникнення пожеж

Внаслідок самовільного випалювання сухої рослинності найбільше потерпають торф’яники, суха трава, ліси та сільгоспкультури на корені (пшениця, ячмінь, овес).

У 2015 році на території району сталося 45 загорянь торфополів, що призвело до значних матеріальних затрат (виділено з матеріально-технічного резерву району 3345 літрів автобензину А-92 та 1320 літрів дизпалива).

У 2016 році сталося 102 загоряння в екосистемах району на загальній площі 67,6 га, з них 63 на торфополях (площа 56,6 га).

На ліквідацію загорянь в екосистемах пожежними підрозділами району використано 8796 літрів авто бензину А-92 (з резервного фонду району 7536л.) та 6131 літра дизпалива (з резервного фонду району 6081л.).

Найбільше загорянь торфополів сталося біля с.Підрясне, с.Любині, с.Кожичі, с.Жорниська, с.Поруденко х.Сували, с.Бердихів, с.Роснівка

Беручи до уваги вищенаведене і те, що очікується значне підвищення температури атмосферного повітря та встановлення високої пожежної небезпеки, районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій:

  1. Наголошує на необхідності дотримання правил пожежної безпеки в лісах на торфополях та звертає увагу на шкоду від випалювання сухої рослинності чи її залишків навколишньому природному середовищу.
  2. Пропонує депутатам всіх рівнів, закладам освіти, церковній громаді активізувати проведення роз’яснювальної роботи серед населення, особливо серед дітей, щодо дотримання правил пожежної безпеки у лісових масивах і на торфополях та щодо повідомлення про осіб, які роблять підпали в екосистемах.

 

 

 

 

 

  1. З метою недопущення виникнення загорянь в екосистемах у майбутньому пропонує органам місцевого самоврядування:

3.1. Запровадити проведення щоденного моніторингу в частині випалювання сухої рослинності (території, площі), проаналізувати причини виникнення пожеж в екосистемах за минулі роки з метою вивчення тенденції повторюваності цього явища для наступного вжиття відповідних заходів до землевласників, землекористувачів, орендарів земельних ділянок..

3.2. До 1 квітня 2017 року поглибити та очистити штучні водоймища, дренажні канали на території торфовищ і облаштувати шляхи під’їзду до них. Канали торфополів постійно підтримувати заповненими водою для зволоження торфу і гасіння пожеж у випадку їх виникнення.

3.3. Створити фінансові та матеріально-технічні резерви для гасіння пожеж в екосистемах і ліквідації їх наслідків.

3.4. Зобов’язати керівників сільськогосподарських підприємств і селянських спілок привести в належний стан пожежні команди, які перебувають у їх власності.

3.5. До 15 березня 2017 року уточнити та надати сектору з питань ЦЗ райдержадміністрації перелік населених пунктів, що можуть зазнати негативного впливу під час виникнення торф’яних пожеж та План заходів з попередження їх виникнення.

3.6. Створити в населених пунктах опорні пункти для гасіння пожеж в екосистемах. Копії розпорядчих документів щодо створення добровільної пожежної охорони та опорних пунктів надати до 01 квітня 2017 року в сектор з питань ЦЗ райдержадміністрації.

3.7. Розглянути питання про зміну цільового призначення земель,                                     які не обробляються і на яких щорічно виникають пожежі. Визначитись із власниками територій, які потенційно підпадають під вплив пожеж внаслідок випалювання сухої рослинності або її залишків, зобов’язати їх вживати постійних і дієвих заходів щодо недопущення виникнення на таких територіях пожеж.

3.7. Уздовж автомобільних доріг, залізничних колій, лісових масивів, в населених пунктах у рамках соціальної реклами забезпечити установлення інформаційних щитів з інформацією про відповідальність за спалювання сухої рослинності та притягнення до адміністративної відповідальності порушників.

 

Нагадуємо, що відповідно до ст.245 Кримінального кодексу України наступає кримінальна відповідальність, а ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення природоохоронного законодавства (у тому числі за самовільне спалювання сухої рослинності) встановлено покарання у вигляді накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

 

Переглядів: 838