Цивільний захист Яворівської райдержадміністрації інформує

Про проведення комплексної перевірки технічного стану системи централізованого  оповіщення цивільного захисту району

Відповідно до статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», на виконання розпоряджень голови Львівської обласної державної адміністрації 11.02.2019 № 83/0/5-19 „ Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту Львівської області на 2019 рік” та від 05.06.2019 року № 578/0/5-19 "Щодо проведення комплексної  перевірки технічного стану системи централізованого оповіщення цивільного захисту області", з метою перевірки рівня готовності до дій за призначенням районної централізованої системи оповіщення цивільного захисту:

1.Сектору з питань цивільного захисту райдержадміністрації (В.Комар) спільно з РВ ГУ ДСНС України у Львівській області (Р.Іванчишин), Яворівським відділом поліції ГУ Національної поліції у Львівській області (І.Муха), районним центром телекомунікацій № 133 м. Яворів (Д.Бугій), 19 червня 2019 року провести комплексну перевірку технічного стану районної системи централізованого оповіщення цивільного захисту з включенням електросирен.

2.Створити комісію для проведення комплексної перевірки технічного стану районної системи централізованого оповіщення цивільного захисту та затвердити її склад згідно з додатком.

2.1 Міським, селищним, сільським головам створити комісії з перевірки місцевих систем централізованого оповіщення цивільного захисту та:

3.1. Особливу увагу звернути на підготовку чергових  органів місцевого самоврядування та можливість інформування населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій.

3.2. З метою забезпечення належного рівня озвучення територій населених пунктів передбачити у місцевих бюджетах кошти для придбання у 2019-2020 роках сигнально-гучномовних пристроїв (електросирен та гучномовців), їх встановлення та підключення до автоматизованих систем централізованого оповіщення. Інформацію про обсяги видатків, передбачених на ці цілі, та здійснені заходи зі встановлення сигнально-гучномовних пристроїв надати до 04.07.2019 року.

3.3. Залучити місцеві телерадіомовні компанії та стаціонарні комплекси гучномовного обладнання до завчасного інформування населення про проведення навчального оповіщення сигналами цивільного захисту з увімкненням електросирен.

3.4. Організувати оповіщення населення через мобільні та стаціонарні комплекси гучномовного обладнання під час централізованого включення електросирен протягом п’яти хвилин у період з 14.50 год. До 14.55 год. 19 червня 2019 року.

4. Комісіям провести 19 червня 2019 року комплексну перевірку технічного стану системи оповіщення на адміністративних територіях з практичним короткочасним включенням електросирен та гучномовців.

Особливу увагу звернути на:

- наявність, технічну справність, закріплення за відповідальними особами  апаратури оповіщення, гучномовців та електросирен;

- виконання регламентних робіт на апаратурі оповіщення та заходів з попередження несанкціонованого запуску систем оповіщення;

- можливість інформування населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій по місцевому радіомовленню та телебаченню;

- підготовку чергових  райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, диспетчера пункту зв’язку  районного відділу ГУ ДСНС України у Львівській області, чергової зміни районного центру телекомунікацій № 133 м.Яворів, оперативного чергового Яворівського відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області та чергових змін на хімічно-небезпечних об’єктах, а також відповідність локальних (об’єктових) систем оповіщення вимогам законодавства України.

5.Підсумки роботи комісії оформити актом (встановленої форми), який      затвердити та надати в Департамент з питань цивільного захисту облдержадміністрації до 07 липня 2019 року.

6. Відділу внутрішньої та інформаційної політики райдержадміністрації (І.Кравчук) та Яворівській районній студії радіомовлення (С.Різник) за поданням сектору з питань цивільного захисту Яворівської райдержадміністрації, з метою недопущення паніки, через засоби масової інформації попередити населення району про проведення навчального оповіщення населення Яворівського району за сигналами цивільного захисту технічними засобами з увімкненням електросирен та гучномовців в період з 14.50 до 14.55 19 червня 2019року.

7. Розпорядження довести органам місцевого самоврядування, РВ ГУ ДСНС України у Львівській області, районному центру телекомунікацій № 133 м. Яворів Львівської філії ПАТ “Укртелеком”, Яворівському відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області, відділу внутрішньої та інформаційної політики райдержадміністрації та Яворівській районній студії радіомовлення.

8. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови районної державної адміністрації Сойка Н.Л.

Переглядів: 142