Тренування органів управління та сил ЦЗ Старичівської сільської ради, служб ЦЗ району та підрозділів військової частини А2615 та А4150 у разі виникнення надзвичайних ситуацій на складах озброєння військової частини А2615 Збройних Сил України

Відповідно до розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 30 січня 2018 року № 66/0/5-18 „Про затвердження Плану основних заходів цивільного захисту Львівської області на 2018 рік”, наказу керівника Яворівської районної ланки ЄДС ЦЗ від 31 серпня 2018 року № 18 з 10:00 год. до 15:00 год. 27 вересня 2018 року під керівництвом голови Яворівської райдержадміністрації – голови районної комісії з питань ТЕБ і НС Самардака Ігоря Степановича проведено тренування органів управління та сил ЦЗ Старичівської сільської ради, служб ЦЗ району та підрозділів військової частини А2615 та А4150 у разі виникнення надзвичайних ситуацій на складах озброєння військової частини А2615 Збройних Сил України на тему: «Дії органів управління та сил ЦЗ Старичівської сільської ради, служб ЦЗ району та підрозділів військової частини А2615 та А4150 при виконанні заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків. Організація взаємодії державних органів влади з органами місцевого самоврядування та підрозділів військової частини А2615 та А4150 в разі виникнення НС на складах РАО».

Керівництво навчання:

Керівник навчання:

Голова Яворівської райдержадміністрації – голова районної комісії з питань ТЕБ і НС Самардак Ігор Степанович.

Заступники керівника навчання:

Начальник РВ ДСНС України у Львівській області – заступник начальника цивільного захисту району Іванчишин Руслан Іванович, полковник служби цивільного захисту.

Завідувач сектору з питань ЦЗ Яворівської райдержадміністрації –Комар Володимир Миколайович;

Помічники керівника тренування:

голова комісії з питань НС сільської ради, голова районної комісії з питань евакуації, начальники районних спеціалізованих служб цивільного захисту.

Посередники під час проведення практичних занять:

- представники Старичівської сільської ради, служб ЦЗ району та військової частини А2615 та А4150;

- чергові Старичівської сільської ради, служб ЦЗ району та військової частини А2615 та А4150.

Склад учасників тренування :

1.Керівний склад цивільного захисту, комісія з питань надзвичайних ситуацій, комісія з питань евакуації, невоєнізовані формування Старичівської сільської ради.

1. Служби Цивільного захисту.
  2. Органи управління та підрозділи військової частини А2615 та А4150 (за списком).

Мета тренування:

1.Визначити рівень готовності органів управління та сил ЦЗ Старичівської сільської ради, служб ЦЗ району та підрозділів військової частини А2615 та А4150 до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного походження.

2.Дати практику керівному складу ЦЗ Старичівської сільської ради, служб ЦЗ району та підрозділам військової частини А2615 та А4150 в організації і проведенні рятувальних та інших невідкладних робіт під час ліквідації наслідків НС.

1. Перевірити повноту і реальність плану дій органів управління та сил ЦЗ Старичівської сільської ради, служб ЦЗ району та підрозділів військової частини А2615 та А4150 щодо запобігання виникненню та реагування на НС; визначення зон та осередків ризику, можливих аварій.

4.Надати практичну допомогу керівництву служб цивільного захисту району, Старичівської сільської ради, військової частини А2615 та А4150 Збройних Сил України у відпрацюванні злагоджених дій підпорядкованих їм органів управління, сил і працівників за відповідними Планами реагування.

5.Надати практику та удосконалити навики керівного складу , органів управління і сил ЦЗ Старичівської сільської ради, служб ЦЗ району та підрозділів військової частини А2615 та А4150 щодо організації виконання евакуаційних заходів.

В ході тренування висвітлені наступні питання:

1. Проведення оповіщення і збору керівного складу органів управління та сил ЦЗ Старичівської сільської ради, служб ЦЗ району та підрозділів військової частини.
  2. Розроблення і віддання попередніх розпоряджень для виконання першочергових заходів.
  3. Відпрацювання рішення комісії з питань надзвичайних ситуацій щодо зниження можливих негативних наслідків стихійного лиха.
  4. Доведення прийнятого рішення до виконавців та працівників, організація його виконання .
  5. Відпрацювання та прийняття рішення щодо ліквідації наслідків НС, організації рятувальних та інших невідкладних робіт при руйнуванні споруд на території військової частини, під час якої виникає загроза життю працівників та військовослужбовців.
  6. 6. Виконання практичних заходів по ліквідації наслідків НС.
  7. Уточнення розрахунків з оптимального варіанту евакуації жителів пошкоджених будинків, працівників та військовослужбовців з територій військової частини та села Старичі, які попадають у зону ураження від вибуху боєприпасів.
  8. Організація роботи комісії з питань евакуації щодо порядку здійснення евакуації жителів пошкоджених будинків, працівників та військовослужбовців, організація життєзабезпечення людей .

В ході тренування, під час практичного виконання завдань з ліквідації НС, відпрацьована питання взаємодії аварійно-рятувальних служб району, військових частин та Старицької сільської ради, відпрацьовано схему їх взаємодії.

По завершенню тренування відведено підсумки його організації та проведення, поставлено завдання з усунення виявлених недоліків виявлених в ході навчання.

Завідувач сектором з питань

ЦЗ райдержадміністрації                                                                                  В.М.Комар