Шановні мешканці Яворівського району!

За інформацією Львівського регіонального центру з гідрометеорології на території Львівщини 2 грудня на території району очікуються:

 • налипання мокрого снігу, місцями ожеледь;
 • на дорогах ожеледиця;
 • пориви північно-західного вітру 17 - 22 м/с, хуртовини;
 • вночі та вранці сильні опади (у вигляді мокрого снігу, подекуди з дощем).

У зв’язку з цим сектор з питань цивільного захисту Яворівської районної державної адміністрації звертається до водіїв з проханням бути уважними під час руху по дорогах району та за наявної можливості утриматися від поїздок приватним автотранспортом.

Шановні водії зважайте на погодні умови та будьте максимально обережні на автошляхах, неухильно дотримуйтеся Правил дорожнього руху!”

ПРОТОКОЛ №2

засідання районного Штабу керівництва з ліквідації можливих

надзвичайних ситуацій зимового періоду 2016/17 року

01 грудня 2016 року                                                                Зал засідань районної ради

Час проведення - 14.00-14.30

Головував: заступник голови районної державної адміністрації Масюк Ірина Петрівна.

Присутні: члени районного Штабу (за окремим списком).

Слухали:

Про готовність місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування до протидії загрозам у зв’язку з ускладненням погодних умов.

Доповідали:

- Начальник відділу розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації –В.Ю.Коструба.

- керівник відділу освіти райдержадміністрації - Дорош М.П.

- керівник управління соціального захисту райдержадміністрації Ганусяк У.П.

- керівник відділу культури райдержадміністрації Балух В. М.

- начальник Яворівської  КЕЧ Міністерства оброни України Савицький Ф. В.

- завідувача сектору з питань ЦЗ райдержадміністрації Б.Я.Рурка

Заслухавши доповіді,

районний Штаб вирішив:

 1. Відмітити, що за інформацією Львівського регіонального центру з гідрометеорології 2 грудня на території району очікуються:
 • налипання мокрого снігу, місцями ожеледь;
 • на дорогах ожеледиця;
 • пориви північно-західного вітру 17 - 22 м/с, хуртовини;
 • вночі та вранці сильні опади (у вигляді мокрого снігу, подекуди з дощем).
 1. Перевести з 15:00 год. 01 грудня 2016 року органи управління, сили, районних спеціалізованих служб цивільного захисту до функціонування у режимі підвищеної готовності.
 2. Структурним підрозділам райдержадміністрації, органам місцевого самоврядування, районним службам ЦЗ:

3.1. Створити оперативні штаби з керівництва ліквідацією можливих надзвичайних ситуацій під час погіршення погодних умов та організувати їх цілодобову роботу. Невідкладно провести засідання зазначених штабів та визначити першочергові завдання щодо запобігання виникненню можливих надзвичайних ситуацій.

3.2. Забезпечити проведення цілодобового моніторингу обстановки в межах підпорядкованих адміністративних територій.

3.3. Вжити необхідних заходів щодо забезпечення руху автотранспорту                              на автодорогах загального користування місцевого значення в повсякденному режимі. Забезпечити виїзд на маршрути всіх планових автотранспортних засобів для здійснення міжміських, приміських та міських пасажирських перевезень.

3.4. Організувати проведення через місцеві засоби масової інформації роз’яснювальної роботи серед населення щодо правил безпечної поведінки людей  в період значного погіршення погодних умов та тимчасового утримання без нагальної потреби від використання власного автотранспорту.

3.5. Силами соціальних служб організувати надання необхідної допомоги людям похилого віку та особам з особливими потребами.

3.6. Скласти переліки домогосподарств та приміщень в багатоквартирних будинках, які перейшли на опалення із застосуванням електричної енергії.

3.7. Завчасно залучати снігоприбиральну техніку до проведення снігоочисних робіт на адміністративних територіях, залучати всю наявну снігоприбиральну техніку організацій та підприємств всіх форм власності.

3.8. У разі знеструмлення населених пунктів вживати додаткових заходів щодо забезпечення електропостачання лікарень, шкіл та дитячих садочків за рахунок автономних джерел живлення.

3.9. У взаємодії з підрозділами Яворівського районного відділу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області забезпечити оперативні виїзди бригад швидкої медичної допомоги (лікарів-консультантів) для надання фахової лікарської допомоги мешканцям населених пунктів, доїзди до яких відсутні або ускладнені.

3.10.  Перевірити переоснащення шкільних автобусів на зимові шини.

3.11. Забезпечити паливом котельні, які подають теплоносій до навчальних закладів, дитячих садочків, фельдшерсько-акушерських пунктів.

3.12. У разі тривалого часу проведення робіт з ліквідації наслідків стихії вживати заходів щодо забезпечення торгової мережі населених пунктів, доїзд                      до яких відсутній або затруднений, товарами першої необхідності та продуктами харчування з доставкою їх високопрохідною технікою, гужовим транспортом тощо.

3.13. Організувати розчистку вулиць у межах населених пунктів силами місцевого населення. Першочергово розчищати вулиці до об’єктів та закладів бюджетної сфери та соціального призначення.

3.14. Для ліквідації наслідків стихійного лиха залучати матеріально-технічні та фінансові резерви місцевого значення.

3.15. До 17.00 год. 01.12.2016 перевірити готовність наявної снігоприбиральної техніки до використання за призначенням.

3.16. Завчасно, до початку випадання сильного снігу, залучати всю наявну підпорядковану снігоприбиральну техніку для розчистки від снігу та посипки автомобільних доріг, вулиць та тротуарів населених пунктів району протиожеледною сумішшю.

3.17. З урахуванням набутого досвіду попередніх років визначити в межах підпорядкованих адміністративних територій найбільш уразливі ділянки автомобільних доріг та забезпечити постійний моніторинг за їх станом. Невідкладно вживати необхідних заходів щодо підтримання їх у проїзному стані.

3.18. Привести у готовність до застосування наявні пункти обігріву.

 1. Районній спеціалізованій службі ЦЗ транспортного та технічного забезпечення (С.Романчук):

4.1. Привести у готовність до реагування на можливі надзвичайні ситуації                   в умовах ускладненням погодних умов снігоприбиральну техніку, яку залучено до зимового утримання автомобільних доріг загального користування.

4.2. Завчасно, до початку випадання сильного снігу, залучати всю наявну підпорядковану снігоприбиральну техніку для розчистки від снігу та посипки доріг району  протиожеледною сумішшю.

 1. Яворівському відділу поліції Головного управлінню Національної поліції у Львівській області (І.Муха):

5.1. За потреби, за погодженням зі Службою автомобільних доріг                                 у Львівській області та місцевими органами виконавчої влади, встановлювати режими обмеження руху автомобільного транспорту на окремих ділянках доріг.

5.2. Заборонити рух великовантажного автотранспорту, непідготовленого до руху в складних зимових умовах (“лисі шини” тощо). Такий автотранспорт направляти в пункти відстою для усунення водіями виявлених недоліків.

5.3. Спільно зі Службою автомобільних доріг у Львівській області визначити та встановлювати тимчасові маршрути об’їзду небезпечних ділянок автомобільних доріг.

5.4. Здійснювати постійне інформування учасників дорожнього руху щодо встановлення режимів тимчасового обмеження та маршрутів об’їздів небезпечних ділянок автомобільних доріг.

 1. Районній спеціалізованій службі оповіщення та зв’язку ЦЗ (І.Кравчук):

6.1. Організувати проведення через засоби масової інформації роз’яснювальної роботи серед населення району щодо правил безпечної поведінки людей в період значного погіршення погодних умов та тимчасового утримання без нагальної потреби від використання власного автотранспорту.

 1. Яворівському РВ ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій (Р.Іванчишин) забезпечити виділення сил та засобів підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, дислокованих на території району, для розчищення автодоріг від снігу та пропуску техніки по них, буксирування транспортних засобів, обладнання пунктів обігріву, виконання заходів з пошуку потерпілих.
 2. Районній комунально-технічній, інженерній та енергетичній спеціалізованій службі (В.Коструба, П. Дида, О.Олексюк, М. Боровий):

8.1. Перевірити стан системи енергопостачання, газопостачання на підпорядкованих об’єктах і за зверненням органів місцевого самоврядування, не допустити їх відключення та забезпечити стійке функціонування.

8.2. Забезпечити готовність до реагування підпорядкованих аварійних підрозділів, які залучаються до оперативного проведення відновних робіт у разі виникнення аварій на системах електро та газопостачання.

 1. Про випадки порушення систем життєзабезпечення об’єктів, загрозу або виникнення на території району надзвичайних ситуацій і подій, негайно повідомляти відповідно до встановленого порядку:

 - районний відділ головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області телефоном (101);

- чергового райдержадміністрації телефон 2-12-54;

з наступним письмовим підтвердженням, та вживаттям дієвих оперативних заходів    з ліквідації їх наслідків.

Заступник голови

райдержадміністрації                                        підпис                       І.П.Масюк  

Завідувач сектору з питань ЦЗ

райдержадміністрації                                        підпис                       Б.Я.Рурка   

Переглядів: 401