Шановні Краяни !

В літній період заплановано проведення багатьох  заходів та розважальних програм на водних об’єктах із залученням великої кількості населення, до Вас звертається районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій з нагадуванням про необхідність дотримання правил безпеки на воді.

Сумна статистика свідчить про збільшення випадків загибелі людей на водних об’єктах району з початком купального сезону.

Частіше тонуть люди на територіях Домажирської, Калинівської, Лозинської, Новояворівської, Шклівської, Рогізнянської, Завадівської, Немирівської, Терновицької місцевих рад та Яворівському військовому полігоні.

У спекотну погоду більшість мешканців намагається провести свій відпочинок поблизу води на річках, озерах, ставках та інших водоймах.

Купання та плавання – це хороший, корисний і активний відпочинок, який сприяє зміцненню організму, підвищує його опір до шкідливих впливів навколишнього середовища, запобігає простудним захворюванням.

Вода приносить багато  задоволення людям дисциплінованим, обачливим, але вона може завдати багато прикрих неприємностей людям, які не дотримуються правил безпечної поведінки на воді.

Так, з початку року на водних об’єктах області загинуло 18 осіб, з них 4 дітей. На території району таких 3-є молодих хлопців, які потонули в поточному році в Ясниському кар’єрі, Грушівському озері та на озері в Новосілках та 53-х літній мужчина, який потонув в озері біля с.Лелехівка.

Характерними причинами загибелі на воді були:

- купання в непристосованих для цього місцях, часто у нетверезому стані та в темний час доби. Більшість загиблих складають люди, які приїжджають для відпочинку з інших районів області та м.Львів і відпочивають біля кар’єрів та місць не пристосованих для цього;

- відсутність належного контролю за поведінкою дітей на воді;

- нехтування правилами безпеки на воді.

Також жертвами води нерідко стають особи, які купаються у безлюдних місцях та у разі небезпеки не можуть розраховувати на допомогу інших людей.

Нагадуємо основні правила безпеки, яких необхідно дотримуватись при відпочинку на воді.

 

До купання:

 1. Перед купанням порадьтеся з лікарем та ретельно дотримуйтесь його порад, купання починайте при t повітря 25° С, t води 17-19° С.
 2. Купайтеся тільки в спеціально відведених та обладнаних місцях.
 3. За відсутності пляжу, вибирайте чистий пологий берег; попередньо виясніть чи немає на дні коряк, гострого каміння, ям. Засмічене і нерівне дно небезпечне навіть для досвідчених плавців.
 4. Не купайтеся відразу після прийому їжі і в нетверезому стані.
 5. Перед купанням корисно полежати і відпочити. Розігрітим входити у воду не радимо.

Під час купання:

 1. Входьте у воду обережно, зупиніться і швидко зануртеся з головою на неглибокому місці.
 2. Не доводьте тіло до сильного ознобу. Купатися можна не більше 10-15 хвилин.
 3. Не переривайте купання частими виходами із води і не стійте мокрими на вітрі .
 4. При судомах не розгублюйтесь,   намагайтеся  утриматися  на поверхні води, кличте на допомогу.
 5. Потрапивши у сильну течію, не боріться проти неї, а пливіть за течією,

наближаючись до берега.

 1. Потрапивши у вир не розгублюйтесь, наберіть побільше повітря в легені, зануртесь у воду і сильним ривком в бік, за течією виходьте з виру та випливайте на поверхню.
 2. Не плавайте далеко від берега, не запливайте за попереджувальні знаки.

 

Після купання:

 1. При виході із води витирайте досуха тіло, розітріть його долонями чи рушником, швидко одягніться і пройдіться.
 2. Не лежіть після купання на сонці.
 3. Якщо хочете прийняти сонячну ванну, полежіть на сонці до купання, а після купання відпочиньте у затінку.

Поради тим, хто катається на човнах

(моторних катерах, скутерах, квадрациклах)

Правила плавання на човнах.

 1. Перед посадкою у човен, огляньте його та переконайтесь у його придатності, перевірте наявність весел, кочетів, черпака для відливу води, рятувальних засобів (рятувальне коло, рятувальний жилет).
 2. Посадку у човен проводьте обережно, ступаючи на середину настилу. Сідайте на лавку рівномірно. Не можна сідати на борт човна.
 3. Той, хто знаходиться за веслами, повинен пам'ятати про відповідальність, уважно дивитись вперед і не допускати зіткнень з перешкодами та іншими човнами.
 4. Якщо човен перевернувся, в першу чергу надайте допомогу тим, хто не вміє плавати, утримуючись за борти човна кличте на допомогу і загальними зусиллями штовхайте човен до берега, на мілину.

Забороняється:

 1. Перевантажувати човен понад встановлену норму.
 2. Перетинати курси катерів, близько підходити до них.
 3. Пересідати на воді з одного човна на інший, переходити в човні з місця на місце, розкачувати човен.
 4. Користуватися човном особам в нетверезому стані, а також дітям до 14 років без супроводу дорослих.
 5. Особи, які не вміють плавати, повинні сідати у човен, надівши на себе рятувальний жилет (пояс).

Звертаємося також до всіх організаторів святкових заходів та власників водних об’єктів з нагадуванням про те, що вони несуть персональну відповідальність за охорону життя людей, їх безпеку та забезпечують роботу відомчих рятувальних постів.

Про всі нещасні випадки на воді телефонуйте за номером  275-83–13, 0970170020 до Центральної рятувально–водолазної служби Львівської області та 2-12–54 до чергового райдержадміністрації та поліції (102) .

 

дотримання правил безпеки на воді – запорука Вашої безпеки в цілому!

 Приємного вам відпочинку!

Переглядів: 141