Щодо запобігання пожеж в екосистемах

Останнім часом на території району підвищилась кількість пожеж в екосистемах району, а жителями району проводиться несанкціоноване спалювання стерні під час жнив.

Такі випадки зафіксовано на територіях:

• Віжомлянської сільської ради, де 04 та 05.08.2017 року на сільгоспугіддях ТзОВ «ім.Данила Галицького» проводилось випалювання стерні;
  • Рясне-Руської сільської ради, де 04.08.2017 року в лісі горіла підстилка;
  • Дрогомишлянської сільської ради біля с.Грушів, де 04.08.2017 року на великих площах ДП «Галсільліс» горіла підстилка;
  • Домажирської сільської ради біля с.Жорниська, де 01 та 02.08.2017 року на великих площах Страдчанського навчально-виробничого лісокомбінату горіла підстилка.

Районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій стурбована таким станом пожежної безпеки в екосистемах і вимагає:

• проведення щоденного моніторингу підпорядкованих територій в частині випалювання сухої рослинності;
  • організувати чергування добровільних пожежних дружин;
  • розорати меліоративні смуги вздовж лісових масивів, проїжджих частин, залізниць, торфовищ.

- визначитись із власниками територій, які потенційно підпадають під вплив пожеж внаслідок випалювання сухої рослинності або її залишків, зобов’язати їх вживати постійних і дієвих заходів щодо недопущення виникнення на таких територіях пожеж.

- по кожному випадку виявлення загорянь в екосистемах та спалювання стерні негайно  повідомляти чергових Яворівського районного відділу ДСНС України у Львівській області (тел.101, моб.0986252228), Яворівського відділу поліції (тел.102), райдержадміністрації (тел.2-12-54).