Щодо активізації роботи із запобігання виникненню пожеж

З метою запобігання виникненню пожеж, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, та оперативного реагування на них, Яворівська районна державна адміністрація звертається до голів місцевих рад, керівників підприємств, установ та організацій, а також лісових господарств Яворівського району щодо вжиття відповідних заходів:

  1. Організувати та забезпечити очищення лісових масивів від захаращень, у першу чергу тих, які прилягають до населених пунктів, у межах просік під повітряними лініями електропередач, в охоронних зонах нафто-, газо- та продуктопроводів.
  2. Встановити заборону на випалювання сухої трави та залишків рослинності, приділивши особливу увагу недопущенню загорянь поблизу населених пунктів, лісових масивів та вздовж автомобільних доріг.
  3. Інформувати населення через місцеві засоби масової інформації щодо необхідності дотримання заходів пожежної безпеки під час відвідування лісових масивів, звертати увагу громадян на дотримання вимог правил пожежної безпеки, провести спеціальні тематичні випуски теле- і радіопрограм.
  4. Активізувати проведення рейдів щодо контролю за несанкціонованим та самовільним випалюванням сухої рослинності або її залишків, особливо у вихідні та святкові дні, для чого створити мобільні групи з числа депутатів сільських (селищних, міських) рад з метою проведення моніторингу стану пожежної безпеки в природних екосистемах на адміністративних територіях.
  5. Тимчасово обмежувати у період надзвичайно високого класу пожежної небезпеки доступ населення у лісові масиви, а також в’їзд до них транспортних засобів.
  6. Продовжити роботу щодо недопущення виникнення пожеж на санкціонованих та несанкціонованих сміттєзвалищах твердих побутових відходів. У разі виникнення таких пожеж вживати всіх можливих заходів щодо їх локалізації та недопущення розповсюдження на прилеглі території.
  7. Категорично заборонити працівникам комунальних підприємств спалювати суху рослинність або її залишки, обрізки дерев та кущів (порубочного матеріалу) та твердих побутових відходів у межах населених пунктів та поза ними.
  8. Звернутись до священнослужителів релігійних громад різних конфесій з проханням роз’яснювати парафіянам необхідність дотримання правил пожежної безпеки та недопущення самовільного випалювання рослинності або її залишків і про шкоду, що завдається довкіллю внаслідок цього.
  9. Активізувати проведення роз’яснювальної роботи серед учнів та студентів навчальних закладів адміністративних територій щодо необхідності дотримання правил пожежної безпеки у лісових масивах та категоричної заборони самовільного випалювання сухої рослинності або її залишків.
  10. У взаємодії з правоохоронними органами вживати до встановлених осіб, які порушують правили пожежної безпеки та самовільно випалюють рослинність або її залишки, заходи адміністративного впливу, висвітлювати такі факти у місцевих засобах масової інформації.
  11. Підтримувати в необхідних обсягах запаси пально-мастильних матеріалів для забезпечення ліквідації пожеж, пов’язаних з самовільним випалювання рослинності або її залишків.
  12. У разі виникнення пожеж в природних екосистемах на адміністративних територіях негайно повідомляти територіальні підрозділи Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області (тел. 101) та чергового РДА, за тел. 2-12-54, вживати невідкладних заходів щодо їх гасіння, залучати наявні технічні, матеріальні та людські ресурси, не допускати поширення пожеж на значні території.
Переглядів: 339