Рятувальники Яворівщини закликають мешканців району не спалювати сухостій!

Наводячи лад на присадибних ділянках мешканці району не задумуючись над наслідками, розпочинають спалювати сухостій: палає трава на господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей, поблизу лісових угідь.

Нарікаючи на горе-господарів, які таким чином наводять лад, ми продовжуємо задихатися отруйними продуктами горіння. Люди, котрі заявляють, що випалювання торішньої трави потрібне, помиляються самі і вводять в оману інших. Кожен акт підпалу – це є злочин проти тендітного світу природи. Люди не задумуються над тим, що випалюючи траву часто підпалюють самі себе.

З метою запобігання виникнення пожеж в екосистемах через людський фактор, співробітники Служби порятунку «101» постійно проводять профілактичні рейди, під час яких нагадують громадянам правила пожежної безпеки.

Так, 16 серпня представники Яворівського районного відділу ГУ ДСНС України у Львівській області спільно з органами місцевого самоврядування, районної державної адміністрації, аварійною газовою службою та представниками ЗМІ здійснили профілактичне відпрацювання в Яворівському районі.

Насамперед рятувальники провели наради нараду в приміщеннях сільської ради у с. Терновиця, де поспілкувалися з посадовцями села. Тема розмови незмінна – заборона спалення сухостою. Також під час відпрацювання рятувальники відвідали загальноосвітній навчальний заклад, де поспілкувались з педагогічним складом.

Після чого вогнеборці, відвідуючи кожну оселю, розповіли жителям села про негативні наслідки спалювання рослинності та пов’язану з ним наростальна кількість пожеж в екосистемах. Окремо фахівці ДСНС звернули увагу селян щодо заборони випалювання сухотрав’я, чагарників й стерні, адже неконтрольований вогонь може перекинутися на ліс або житлові будинки. «Не користуйтеся вогнем для знищення сухої трави та сміття. Не спалюйте сміття на городах та суху траву на відкритих територіях. Трава та сміття легко займаються від сірника або недопалка, а полум'я швидко розповсюджується на значні території», - наголошували рятувальники.

Щоб люди не забували про життєво важливі правила та дотримувалися їх, рятувальники вручали тематичні листівки та пам’ятки.

Інформує: Яворівський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області