Рятувальники провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти» в Немирівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів

26 вересня рятувальники Яворівщини завітали до Немирівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, щоб провести громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Головним завданням якої є ознайомлення та навчання населення основам пожежної безпеки, роз’яснення питань безпеки життєдіяльності, популяризації професії рятувальника.

Акція почалась з включення звукової сигналізації (три довгих дзвінки), яка сповістила працівників й вихованців закладу про виникнення умовної пожежі та про початок екстреної евакуації. Учні у супроводі вчителів організовано пересувалися до виходів, а далі – до спеціально визначеного місця на якому шикувалися по класах, де педагогами терміново проводилась перекличка за класними журналами й повідомлялось про наявність дітей в класі (на цей день) та про кількість евакуйованих.
Навчальна евакуація була проведена з метою практичного відпрацювання дій працівників та учнів закладу при пожежі.

Директор закладу Іван Гавловський стверджує, що однією із пріоритетних ділянок роботи з дітьми є роз’яснення правил безпеки життєдіяльності, до якої вихователі залучають професійних рятувальників, які за цей час встигли стати добрими друзями та порадниками.

Виступ працівників Яворівського РВ та 54 ДПРП 23 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Львівькій області почався з розповіді про діяльність пожежно-рятувальної служби, про специфіку роботи рятувальників, дітям нагадали про найбільш поширені ризики, з якими можна зіткнутися щоденно, та довели статистику різних надзвичайних ситуацій. Також рятувальники нагадали, як поводитись коли залишаєшся без нагляду дорослих, під час відпочинку біля водойм чи прогулянок у лісі, у випадку знаходження вибухонебезпечних предметів.

Найбільше захоплення у вихованців навчального закладу викликав пожежний автомобіль, що є на озброєнні у рятувальників. Дітям також показали бойовий одяг рятувальників, а також апарат захисту органів зору та дихання, в якому рятувальники працюють у задимленому середовищі, а потім діти захопливими вигуками супроводжували демонстрацію подачі води та піни, а окремі щасливчики змогли навіть це робити разом з представниками пожежно-рятувальної служби, а потім також приміряти одяг рятувальника.

Такі цікаві зустрічі дітей з рятувальниками є надзвичайно корисними та повчальними і проводитимуться й надалі у навчальних закладах району. Вони, без сумніву, допоможуть дітям свідоміше ставитися до безпеки власного життя та життя оточуючих.