Поради від поліції – як не стати жертвою сімейного насильства

Результати досліджень показують, що більшість жертв сімейного насильства тривалий час дозволяли кривдити себе на словесному рівні. Тобто, спочатку жертва потерпає від психологічного насильства, а потім відбувається фізичне насильство. Тому — не дозволяйте себе ображати, принижувати з самого початку стосунків — не дозволяйте стосовно себе дій, які можуть призвести до насильства.

Правильно оцінюйте ситуацію

Сімейні конфлікти відбуваються у закритому просторі будинку чи квартири, де немає можливості зовнішнього втручання. У випадку загрози конфлікту необхідно вийти з дому — конфлікт на людях, як правило, стає менш напруженим. Також спробуйте запросити людину, яка зменшить таке напруження, — наприклад, родича. Але не слід використовувати як громовідвід дітей. Бережіть їх нервову систему і не провокуйте насильства стосовно дітей.

Не провокуйте конфлікти

Статистика свідчить, що більш ніж 60% убивств і тяжких тілесних ушкоджень на побутовому ґрунті, тобто є наслідком імпульсивних, а не спланованих дій. Якщо відомо, що один із членів сім’ї негативно реагує на якісь дії (наприклад, вживання вами алкоголю, запізнення, контакти з певними особами та ін.), не провокуйте конфлікти і, як наслідок — потенційне насильство.

Будьте особливо обережними з нетверезими

Значну частину насильств вчиняють нетверезі особи. Дуже часто у такому стані агресивними стають цілком неконфліктні люди. Якщо ви бачите, що особа перебуває у стані сп’яніння, не з’ясовуйте з нею стосунки, не реагуйте на провокації - а намагайтесь заспокоїти та не робіть різких зауважень. Якщо зупинити конфлікт не вдається, спробуйте залишити приміщення: вийдіть в іншу кімнату, до сусідів, на вулицю.

Загальні ознаки осіб, схильних до насильства. Їх характеризують:

• агресивність стосовно дітей,
• агресивність стосовно домашніх тварин,
• впевненість у тому, що лише він/вона «господар/господиня у домі»,
• патологічні ревнощі,
• перекладання провини за свої дії на інших,
• погрози самогубства у випадку розриву відносин.

Якщо випадки насильства вже мали місце, жертва має бути готова протистояти насильству. Для цього слід:

• продумати свої дії на випадок повторного насильства,
• розповісти про насильство тим, хто може допомогти,
• визначити місце, куди можна піти у випадку загрози насильства,
• домовитися із сусідами, щоб вони викликали поліцію, якщо почують крики з квартири,
• у безпечному, але доступному місці заховати документи, певну суму грошей, інші важливі папери, мобільний телефон, одяг та необхідні ліки,
• унеможливити доступ до інформації про своє місцеперебування,
• усунути всі можливості розшукати себе,
• заздалегідь знайти номери телефонів місцевих служб, які можуть надати необхідну підтримку.

Насильник повинен знати, що обов’язково буде покараний

Особа, яка потенційно може здійснити насильницькі дії, повинна знати, що обов’язково буде покарана. Збережіть у мобільному телефоні номери соціальних служб, рятувальників, дільничного офіцера поліції, чергової частини найближчого відділу поліції. І, звичайно, якщо ви стали жертвою сімейного насильства, негайно телефонуйте на оперативну лінію 102.

Національна поліція України Новини Львівщини Стрийський відділ поліціїПустомитівський відділ поліції ГУНП у Львівській області Кам'янка-Бузький Відділ Поліції (Svetlana Andrukh) Червоноградський відділ поліції Самбірський відділ поліції ГУНП у Львівській області Золочівський відділ поліції Яворівський відділ поліції ГУНП у Львівській області

Переглядів: 50